Wygraj „Metodę Montessori w domu", czyli 80 rozwijających zabaw

wtorek 18 stycznia 2022
  • fot. mat. SilesiaDzieci.pl
    fot. mat. SilesiaDzieci.pl
„Metoda Montessori w domu. Dla dzieci od 3 do 7 lat” to porcja montessoriańskich wskazówek dla rodziców. Główny nacisk w tym poradniku kładziony jest na zabawy edukacyjne, które możemy zorganizować w domu. Mamy dla Was 3 egzemplarze tej książki.

W obliczu pandemii, gdy maluchy zamiast wśród rówieśników siedzą w domu na kolejnej kwarantannie, ten poradnik wydaje się być zbawienny. Znajdziecie w nim opisy różnorodnych ćwiczeń i zajęć, które mimo swojej prostoty, potrafią zająć dzieci na długie godziny, a dodatkowo rozwijają ich umiejętności, m.in. koncentrację czy koordynację ruchową. Więcej o książce przeczytacie w naszej recenzji.  

Do wygrania są trzy egzemplarze tego poradnika. Otrzymają go osoby, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich maile trafią do naszej skrzynki jako: pierwszy, piąty, dziesiąty (osoby, które wyślą więcej niż jedną odpowiedź zostaną wykluczone z konkursu).

Pytanie: Autorką metody na której oparte są zabawy z poradnika jest Maria Montessori. Kim była i skąd pochodziła?

Odpowiedź (wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i numerem telefonu) należy przesyłać od godz. 10 we wtorek 18 stycznia do godz. 10 we wtorek 25 stycznia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Montessori 3-7”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Maria Montessori była włoską lekarką.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu