In vitro to często jedyna szansa na posiadanie dziecka. Niestety dla wielu par to duży wydatek. Obecnie można liczyć tylko na wsparcie finansowe z samorządów. W Sosnowcu w ubiegłym roku z programu skorzystało ponad 30 par.
bezpłodność
Z endometriozą odpowiednio leczoną można żyć normalnie – przypominają specjaliści, z którymi będzie można się spotkać i porozmawiać o trudnych tematach dotyczących życia seksualnego, bezpłodności czy problemach psychologicznych. Pierwszych 40 kobiet będzie miało wykonany bezpłatnie test Roma.
- 11 marca 2021 - 12 marca 2021
Wkrótce rozpocznie się cykl warsztatów „Od niepłodności do rodzicielstwa” dedykowanych osobom starającym się o dziecko. Spotkania prowadzone przez specjalistów będą poświęcone różnym aspektom męskiej i kobiecej płodności.
- 7 października 2017
8 na 10 młodych Polek, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie wykonało badań diagnostycznych pod kątem oceny swojej płodności. W marcu takie badania wykonasz w Katowicach za damo dzięki programowi „Płodna Polka”.
Pierwsze w Polsce dzieci z silikonowego łona poczęły się w katowickiej klinice Gyncentrum. Na świat powinny przyjść w czerwcu i lipcu.
Ponad połowa mężczyzn (54 proc.) przebadanych w tym roku w ramach kampanii „Płodny Polak” miała nieprawidłowe wyniki nasienia, co może skutkować problemami z poczęciem dziecka. Podczas jesiennej odsłony akcji mężczyźni na Śląsku będą mogli bezpłatnie skontrolować swoje nasienie.
Choroba nowotworowa może dotknąć każdego, ale diagnoza nie przekreśla możliwości posiadania w przyszłości dzieci. Szansą na rodzicielstwo jest krioprezerwacja komórek rozrodczych.
1317 ciąż zapewnił na Śląsku rządowy program in vitro. Po wielomiesięcznej batalii sądowej Ministerstwo Zdrowia udostępniło dane, dotyczące skuteczności programu.
Od miesiąca w Bielsku-Białej działa pierwsza na Podbeskidziu klinika leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej. Już zgłosiło się do niej sto osób, mających problem z poczęciem dziecka.
Przybywa Ślązaków, borykających się z niepłodnością. Zdiagnozowano ją aż u 52 proc. mężczyzn, którzy zgłosili się na badania w ramach kampanii profilaktycznej „Zdrowy tata”.
Jak podają statystyki Światowej Organizacji Zdrowia problem niepłodności dotyka 20 proc. społeczeństwa. Nie dotyczy on jednak tylko osób bezdzietnych. Coraz więcej par zmaga się z niepłodnością wtórną. Co jest jej przyczyną?
W Katowicach rusza regionalna kampania profilaktyczno-edukacyjna „Zdrowy tata!”. W jej ramach w katowickiej klinice Gyncentrum, mężczyźni, którzy podejrzewają u siebie niepłodność, mogą wykonać bezpłatnie badania nasienia.
- 1 czerwca 2014 - 8 czerwca 2014
W Katowicach powstała grupa wsparcia dla osób, których dotknął problem bezpłodności. Należące do niej osoby mogą liczyć na bezpłatną pomoc psychologa oraz wsparcie osób znajdujących się w podobnej sytuacji życiowej.
- 10 czerwca 2014
Strony |