Jak wyglądały dinozaury? Co jadły? Jak się nazywały? Tego dowiecie się podczas bezpłatnych warsztatów on-line zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Wspólnie eksperymentując sprawdzicie, czy praca paleontologa jest ciekawa.
- 20 marca 2021
Pomimo pandemii możecie podejrzeć niebo spod kopuły planetarium. Dzięki pokazom transmitowanym przez Centrum Nauki Kopernik spojrzycie w gwiazdy, a przy okazji dowiecie się m.in. jak narodził się Wszechświat.
Jak wyglądały dinozaury? Co jadły? Jak się nazywały? Tego dowiecie się podczas bezpłatnych warsztatów on-line zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Wspólnie eksperymentując sprawdzicie, czy praca paleontologa jest ciekawa.
SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, to miejsce, gdzie dzieci znajdą ciekawe wystawy, eksponaty ukazujące zjawiska, takie jak: ruch, światło czy ludzki organizm. W całej Polsce powstaną 32 lokalne minicentra nauki, również na Śląsku.
Jeżeli nie byliście jeszcze w Centrum Nauki Kopernik jest ku temu okazja. Bez wychodzenia z domu wybierzecie się na wycieczkę. Zobaczycie nie tylko eksponaty ale również ciekawe eksperymenty. Wirtualne spacery będą odbywać się w każdą środę.
To coś dla małych i dużych fanów podróży kosmicznych. Czy istnieją kosmiczne bakterie i wirusy? Dlaczego astronauci przechodzą kwarantannę? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas transmisji na żywo z Centrum Nauki Kopernik.
20 mobilnych, interaktywnych stacji badawczych z mnóstwem naukowych zagadek jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość i bawi. Już niedługo Naukobus zawita na Śląsk.
Jeszcze nie całe centrum, ale wystawa naukowa, stworzona przez specjalistów, którzy współtworzyli warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Można się na niej dowiedzieć m.in. jak rozmawiają ze sobą wieloryby, jak działają satelity i zrobić sobie selfie z własnym głosem.
Mobilne laboratorium z interaktywną wystawą przygotowaną w warszawskim Centrum Nauki Kopernik jeździ po Polsce od zeszłego roku. Wreszcie dotrze także na Śląsk i Zagłębie.
Najszybsza zjeżdżalnia, tablica Galtona, kula plazmowa i 12 innych eksponatów przyjedzie do Chorzowa z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W ramach wystawy „Eksperymentuj! ” dzieci dzięki interaktywnym eksponatom i łamigłówkom zgłębią podstawy fizyki, chemii i biologii.