Macie ochotę na świetną zabawę połączoną z nauką? Możecie wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Dzieci na chwilę zostaną małymi naukowcami i przeprowadzą kilka eksperymentów.
- 4 października 2022
Jak sprawić, aby piłka zawisła w powietrzu bez pomocy sznurka? Co zrobić, by z naszych palców popłynęła muzyka? Przekonaj się na własnej skórze w zawierciańskim Małym Centrum Nauki SOWA. Atrakcji towarzyszy nowa wystawa z różnego rodzaju samolotami.
Macie ochotę na świetną zabawę połączoną z nauką? Możecie wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Dzieci na chwilę zostaną małymi naukowcami i przeprowadzą kilka eksperymentów.
Dowiecie się m.in. jak wygląda baza kosmiczna, zaprogramujecie roboty, przeniesiecie się do świata VR, wykonacie doświadczenia chemiczne. Czeka na Was ponad 180 wydarzeń związanych z fascynującym światem nauki.
W tym roku BeCeKobus będzie eko. Dzieciaki wezmą udział w recyclingowych warsztatach tkania, zero waste, ponownie wykorzystają butelki PET, poznają życie pszczół, samodzielnie wykonają szereg eksperymentów i nauczą się majsterkowania.
Z okazji Nocy Muzeów Bajka rozdała 200 bezpłatnych biletów. Wielu było chętnych, ale nie każdy się załapał. Dlatego przygotowano niespodziankę. Przez cały weekend wszystkie bilety będą tańsze o połowę.
W Noc Muzeów nadszedł czas, aby poznać czas. Przemierzycie ziemię i niebo, zobaczycie piękne zegary, odwiedzicie odległe galaktyki i skonstruujecie swój własny czasomierz. Zobaczcie szczegóły.
Suchy lód to bardzo zimna substancja, jej właściwości poznacie podczas Rodzinnych Poranków Eksperymentalnych. Dzieciaki wzniosą toast lodowymi drinkami oraz powróżą z magicznej, lodowej kuli.
Weekend w Bajce Pana Kleksa zapowiada się bardzo ciekawie. Miłośnicy przygód podczas interaktywnego spektaklu staną do walki ze smokiem, piekąc jednocześnie śląski tort, a fani doświadczeń pokolorują deszcz z Doktorem Paj-Chi-Wo.
Wasze dziecko ma mnóstwo pytań, uwielbia eksperymenty, lubi składać roboty z klocków LEGO? - te zajęcia są dla niego. Wspólnie odkryjecie naukowy świat. Ruszyły zapisy na pierwsze wykłady.
Zapowiada się fantastyczna zabawa. Dzieciaki zamienią się w prawdziwych naukowców. Zbadają jakie tajemnice skrywa w sobie suchy lód, wezmą udział w wybuchowych eksperymentach, pomalują ekotorby oraz stworzą „Galaktykę w słoiku”.
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA ma działać już początkiem przyszłego roku. W minicentrum nauki dzieci znajdą ciekawe wystawy, eksponaty ukazujące zjawiska, takie jak: ruch, światło czy ludzki organizm. Wyposażenie o wartości około miliona złotych Rybnikowi przekaże Centrum Nauki Kopernik.
Ponad 200 stanowisk pokazowych, 12 scen wykładowych, blisko 1000 naukowców i wielu gości specjalnych – tak zapowiada się Śląski Festiwal Nauki. W tym roku będzie inaczej niż dotychczas. Impreza odbędzie się w plenerze, a uczestnicy muszą mieć bezpłatną wejściówkę.
Praktyczne warsztaty, chemiczne i fizyczne eksperymenty oraz zabawa klockami z cegieł i drewna czekają na uczestników spotkania „Akademia małych naukowców”. Zajęcia wprowadzą dzieci w fascynujący świat nauki. Wstęp wolny.
Strony
|