Warsztaty mikroskopowe, artystyczne, minikiermasz rękodzieła, spotkania ze specjalistami i wieczorny spacer z przewodnikiem – tak zapowiada się Księżogórska Sowia Noc. Udział jest bezpłatny.
- 18 marca 2022
W pięknych okolicznościach przyrody odbędzie się święto pszczół. Wśród atrakcji: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, spotkanie z Kicią Kocią, edukacyjny spacer, kiermasz miodów.
Warsztaty mikroskopowe, artystyczne, minikiermasz rękodzieła, spotkania ze specjalistami i wieczorny spacer z przewodnikiem – tak zapowiada się Księżogórska Sowia Noc. Udział jest bezpłatny.
Z okazji 156. urodzin Katowic na Rynku odbędzie się jarmark. Przez 2 tygodnie wystawcy z różnych stron Polski będą prezentować regionalne specjały. Powstanie również strefa Śląskiego Festiwalu Piwa oraz Festiwalu Wina i Sera. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.
Dzieci lubią ciekawe zabawy i zabawki. Na to mogą liczyć na festynach, które odbędą się w sierpniu w Będzinie. Liczne animacje, gry, konkursy dla młodszych i starszych - to świetny sposób na poskromienie wakacyjnej nudy.
Rodzinny czas na łonie przyrody można spędzić poznając ciekawe góralskie tradycje. Wygón łowiec to wyprowadzenie owiec na pastwisko, warsztaty, konkursy, regionalne jedzenie, stoiska twórców ludowych i muzyka na żywo.
Nocne wyjście z przewodnikiem, sowia gra terenowa, strefa artystyczna dla najmłodszych, stoiska edukacyjne, kiermasz – m.in. te atrakcje będą na Was czekać podczas Księżogórskiej Sowiej Nocy. Wydarzenie w całości odbędzie się w plenerze.
Produkty regionalne i tradycyjne dania, zające, baranki, baby wielkanocne, jajka, chrzan – znajdziecie na świątecznym Jarmarku Regionalnym. Wszystko od małych, ekologicznych gospodarstw, bez konserwantów i niepotrzebnych dodatków.
Razem z rodzicami lub dziadkami dzieciaki wykonają świąteczne dekoracje. Będzie bardzo wiosennie – ozdoby powstaną m.in. z żywych roślin. Po wspólnej pracy, dorośli będą mogli samodzielnie spełnić się twórczo, a ich pociechy pobawić z animatorem.
Smakołyki na wielkanocny stół, ozdoby świąteczne, rękodzieło – to wszystko znajdziecie na Jarmarku Wielkanocnym. Na dzieciaki będą czekać takie atrakcje, jak warsztaty i zabawy oraz minizoo.
Jak wykorzystać starą spódnicę do stworzenia ekotorby lub plecaka? Jak zdrowo się odżywiać? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas Eko-Kiermaszu. To również okazja do zakupu ekologicznych produktów, rękodzieła, a także wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i wykładach.
Jeżeli czujecie w sobie niesamowite moce i chęć zmieniania świata na lepsze – prasujcie peleryny i przybywajcie do Bytomia. W programie przemarsz superbohaterów, występy kabaretowe (m.in. Abelard Giza), koncerty (m.in. Grubson i Daria Zawiałow) oraz Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów.
Czy wiecie, że Bytom jest starszy od Krakowa? Bytomski Jarmark Średniowieczny pozwoli Wam na nowo cofnąć się do korzeni powstania miasta. Nie zabraknie rycerskich walk, pokazów sokolniczych, średniowiecznego teatru, pokazów ognia oraz warsztatów dla dzieci.
Koncerty: Enej, Janusza Radka, Haliny Mlynkovej, gotowanie z Mateuszem Gesslerem, występy teatralne, warsztaty i animacje dla dzieci – tak pokrótce można opisać Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach.
Strony
|