Jak chronić przyrodę, dbać o klimat i zwierzaki? Z materiałami udostępnionymi przez WWF edukacja ekologiczna nie będzie nudna. Własne badania, eksperymenty, gry edukacyjne, komiksy i wiele innych. Zerknijcie.
Nie lada gratka dla fanów komiksów - obrazkowe opowieści, warsztaty kreatywne, spotkania z autorami, rozmowy z Olą Hamkało, Łukaszem Orbitowskim i Michałem Śledziem Śledzińskim. To wszystko na targach „Niech żyje komiks i ilustracja” .
Kiedy: - 21 lutego 2020 - 22 lutego 2020
Czy apokalipsa zombie musi być straszna? Nie, jeśli masz trzynaście lat, poczucie humoru i ekipę świetnych przyjaciół. Tak właśnie wygląda świat Jacka Sullivana, który jest bohaterem serii „Ostatnie dzieciaki na Ziemi”.
Wśród komiksów dla dzieci nie brakuje nadprzyrodzonych mocy, fantastycznych bohaterów i wielkich przygód. Dlatego, gdy sięgnęłam po komiksy o Sunny byłam bardzo zaskoczona. Sunny to zwykła dziewczynka, a jej historia nie różni się od milionów opowieści dorastających dzieci.
Ten okrzyk to tytuły dwóch rewelacyjnych komiksów, które rozpoczynają serię „Przygody Claudette”. Jeśli lubicie epickie fantasy, średniowieczne klimaty, brawurowe akcje i dobry humor - musicie do nich zajrzeć.
Uważacie, że seria o Majtasie jest absurdalna, a ilość humoru zawartego w tych książkach niebezpiecznie wysoka? To uważajcie, bo w „Dogmanie” jest tego jeszcze więcej! To komiksowa seria, w której Dav Pilkey udowadnia, że potrafi podnieść poprzeczkę.
„Hokus i Pokus” to kolejna propozycja opatrzona podtytułem „komiks, w którym bohaterem jesteś ty”. Syn jest ogromnym fanem tej serii komiksów paragrafowych od FoxGames, i choć zagrałam w niejedną posiadaną w jego kolekcji przygodę, to „Hokus i Pokus” wciągnął mnie najbardziej.
Niezwykle cieszy mnie każda nowość na rynku kreatywnych książek z zadaniami dla starszych dzieci. Jednak „Zrób sobie komiks” to radość podwójna, bo to pomysłowa i humorystyczna książka kreatywna, która porusza ulubioną tematykę mojego dziewięciolatka.
Dzięki serii komiksów paragrafowych od FoxGames byłam ostatnio prawdziwym Sherlockiem, syn spędził kilka wieczorów jako uczeń Akademii Rycerskiej, a potem został nawet wilkołakiem! Jeśli chcecie oderwać dzieciaki od konsoli i przeżyć przygodę ciekawszą niż w niejednej grze, musicie poznać te komiksy.
Czy rodzice słyszą w tym tytule cudowną grę z pewnym tytułem filmu? W zbiorku komiksowych historyjek „To nie jest las dla starych wilków” jest ich znacznie więcej. One oczarują starszych, a dzieci rozbawi charakterystyczna kreska i mądry humor Tomasza Samojlika.
Kultura Gniewu ma specyficzne podejście do młodego czytelnika. Tak jak kiedyś „Opowieści z najdalszych przedmieść”, tak teraz „Łauma”, zafascynowała mojego syna, choć wielu rodziców stwierdziłoby, że to historia nie dla dzieci.
K(omiksy) O(brazy) P(lanszówki) w Ogrodzie to projekt łączący w sobie książki, kulturę obrazkową oraz dobrą zabawę.
Każde dziecko lubi wymyślać historie. Im bardziej są barwne czy nieprawdopodobne, tym w szybszy ruch wpędzają trybiki wyobraźni. Sposobem na ich ekspresję są „rysowane opowieści”, z którymi zmierzą się uczestnicy tych warsztatów.