książki dla młodzieży

Czy można przejść przez życie bez wątpliwości i problemów? Oczywiście, że nie! Jednak łatwiej stawić im czoła, gdy wiemy że dotykają one wszystkich i nigdy nie jesteśmy całkowicie bezradni. Przekonają się o tym czytelnicy „Przyjaciółek na zawsze”.

„Księgi mroku” to powieść, która spotkała się z bardzo pozytywnymi recenzjami. Było ich tak wiele, że Netflix stworzył film na jej podstawie. Choć ekranizacja dedykowana jest widzom od lat 7, to książkę polecamy starszym czytelnikom. Ostrzegamy! Jest się czego bać!

Niesamowite, że wśród dziecięcych fascynacji Minecraft wciąż jest w ścisłej czołówce. Lubią go zarówno nastolatki, jak i maluchy, dziewczyny i chłopcy. Choć to pikselowe uniwersum wydaje się dorosłym po prostu dziwne i brzydkie, to dzieciaki w „Minecraft” nie tylko grają, ale też zaczytują się w książkach na ten temat.

Czternastoletnia Enola Holmes to postać, która, gdyby istniała naprawdę, znalazłaby się w niejednej galerii niezwykłych kobiecych buntowniczek. Gwarantuję, że od pierwszych stron zostaniecie fanami tej bohaterki, a od wartkiej akcji powieści nie będziecie się mogli oderwać.

Ilustrowane edycje przygód młodego czarodzieja to podróż do przeszłości dla wielu rodziców, to premiery wyczekiwane z niecierpliwością przez nastoletnich fanów, a często pierwsze spotkanie ze światem stworzonym przez J. K. Rowling. Zajrzeliśmy ostatnio do kolejnej ilustrowanej części tej kultowej serii i ponownie jesteśmy oczarowani.

To powieść, która spotkała się z bardzo pozytywnymi recenzjami. Było ich tak wiele, że Netflix stworzył film na jej podstawie. Fabuła książki oparta jest na niezliczonej ilości baśni i historii opowiedzianych już wcześniej. Egzemplarz tej lektury czeka na zwycięzcę naszego konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!