lektury dla dzieci

Niezwykle cieszy mnie każda nowość na rynku kreatywnych książek z zadaniami dla starszych dzieci. Jednak „Zrób sobie komiks” to radość podwójna, bo to pomysłowa i humorystyczna książka kreatywna, która porusza ulubioną tematykę mojego dziewięciolatka.

Po „Pupach, ogonach i kuperkach” oraz „Gębach, dziobach i nochalach” przyszedł czas na kolejną książkę, która przedstawia młodym czytelnikom zaskakującą różnorodność życia na Ziemi. Choć może wydawać Wam się, że „Amory, zaloty i podboje” to najbardziej kontrowersyjna pozycja z serii, to wierzcie mi, że jeszcze nikt nie opowiadał o kopulujących zwierzakach z takim humorem i wyczuciem.

Syn porwał „Nianię Manię i Piraciątko” nim zdążyłam do tej książki zajrzeć. Pochłonął ją w chwilę i polecił stwierdzając, że jest „fajna i śmieszna”. Przeczytałam i zgadzam się z opinią Olka. Niania Mania to spora porcja rozrywki i idealna propozycja dla mniej doświadczonych czytelników.

To powieść, która spotkała się z bardzo pozytywnymi recenzjami. Było ich tak wiele, że Netflix stworzył film na jej podstawie. Fabuła książki oparta jest na niezliczonej ilości baśni i historii opowiedzianych już wcześniej. Egzemplarz tej lektury czeka na zwycięzcę naszego konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!