Maria Skłodowska-Curie to postać kultowa, która w ostatnich latach pojawiła się w wielu książkach dla dzieci. Choć jej wyjątkowe dokonania i niezwykły życiorys opowiedziane zostały już wielokrotnie, to dopiero teraz dokonano tego w formie komiksu.
Media Rodzina
„Quidditch przez wieki” to książka niesamowita. Nie tylko dzięki dużemu formatowi i pięknym ilustracjom. Zachwyca przede wszystkim sposobem w jaki opisuje ten sport, znany wszystkim fanom Harry’ego Pottera. Opisuje go tak, jakby naprawdę istniał. Jakby tuż obok nas trenowali czarodzieje Gobilnów z Grodziska.
Kicia Kocia to bohaterka znana wszystkim dzieciom. Te książeczki, prędzej czy później, pojawiają się w domu każdego malucha. Teraz Kicia Kocia doczekała się swojej książkowej akademii, serii dedykowanej najmłodszym czytelnikom.
Seria „Uniwersytet malucha”, to książki, które do biblioteczki najmłodszych wprowadzają wiele naukowych pojęć. Z jednej strony łatwo ulec hasłu z tylnej okładki - „dla przyszłego geniusza”. Z drugiej, można uznać ich tematykę za trudną, nadętą i bezsensowną. Sprawdzamy, czy czytanie dzieciom o teorii względności ma sens.
Ilustrowane edycje przygód młodego czarodzieja to podróż do przeszłości dla wielu rodziców, to premiery wyczekiwane z niecierpliwością przez nastoletnich fanów, a często pierwsze spotkanie ze światem stworzonym przez J. K. Rowling. Zajrzeliśmy ostatnio do kolejnej ilustrowanej części tej kultowej serii i ponownie jesteśmy oczarowani.
Znacie już ciocię Jadzię? Jeśli tak, to wiecie, że nie jest to przeciętna ciocia. Jadzia jest wyjątkowa! A jej przygody na wsi mają w sobie coś z „Dzieci z Bullerbyn”.
Znacie Wesołego Ryjka? To prosiaczek, którego znakiem szczególnym jest uśmiech, a ulubioną przytulanką żółw. Jego wiek jest „taki w sam raz”, uwielbia pierogi i omlety, a na wakacje zaprasza Was do lektury najnowszej części jego przygód.
Sięgając po ilustrowaną edycję książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic” przypomniałam sobie, że większość potteromaniaków pierwszej fali jest niewiele młodsza ode mnie. Sama miałam 12 lat, gdy ukazała się pierwsza książka. Czytałam je z zapałem i wciąż posiadam wszystkie części. Dlatego z miłą nostalgią zajrzałam do świata Harry’ego ponownie.
Przygody Żubra Pompika to kolejne książki autorstwa Tomasza Samojlika. Tym razem, we współpracy z Media Rodzina, zaprasza dzieci do Puszczy Białowieskiej, w której ze swą żubrzą rodziną mieszka mały i ciekawy świata Pompik.
Wkrótce światło dzienne zobaczy polskie tłumaczenie scenariusza „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Ten długo wyczekiwany tytuł pojawi się w magicznych okolicznościach, nocą z 21 na 22 października.
- 21 października 2016 - 22 października 2016
Pan Kuleczka to postać, której wielu czytelnikom nie trzeba przedstawiać. „Marzenia” to już siódma część opowiadań autorstwa Wojciecha Widłaka, która oczaruje czytelników niezwykłym ciepłem.
Tiril i Olivier to dwoje przyjaciół z Elvestad, którym nie obce są kryminalne zagadki. W piwnicy domu założyli biuro detektywistyczne, a my towarzyszyliśmy im w rozwiązaniu dwóch zagadek: „Operacja żonkil” i „Operacja zachód słońca”.
O ile w dorosłości nie wszyscy czytają książki, tak wszystkie dzieci obcują z literaturą. Z czego wynika ta potrzeba lektury w młodym wieku? Skąd troska dorosłych o obecność książek i dlaczego nasze dziecięce doświadczenia są często tak podobne? Do czasów dziecięcej lektury zabierze nas Grzegorz Leszczyński.
Strony |