Montessori

Pod naszym patronatem ukazała się kolejna część ćwiczeń dla dzieci autorstwa Bogumiły Zdrojewskiej. „Moje pierwsze wyrazy” to ćwiczenia z elementami metody Montessori, które w ciekawy sposób wspierają dzieci w nabywaniu umiejętności pisania i czytania.

Z książkami dotyczącymi metody Montessori spotykacie się na naszym portalu nie po raz pierwszy. Szczególnie teraz kreatywne pomysły na edukacyjne zabawy są nam, rodzicom, bardzo potrzebne. Zajrzyjcie wraz z nami do poradnika „Metoda Montessori w domu”.

To placówka inna niż wszystkie. Drewniane zabawki, wyposażenie sprzyjające integracji sensorycznej, zajęcia, dzięki którym dzieci będą poznawać język angielski, rozwijać się ruchowo, intelektualnie, emocjonalnie i społecznie m.in. z psim terapeutą - to tylko niektóre atuty tego miejsca.

Metoda Montessori utożsamiana jest z bardzo liberalnym podejściem do wychowania dzieci, jednak nie chodzi o to, by pozostawić malucha samemu sobie. Należy go wspierać i przewodzić mu w inteligentny sposób. Z książki „Metoda Montessori w domu” dowiemy się jak to robić.

Klasy mieszane wiekowo, brak rywalizacji, ocen i dzwonków. Zdrowe ekologiczne posiłki, kontakt z naturą i wsparcie indywidualnego rozwoju każdego dziecka – tak działa, jedna z niewielu na Śląsku, Dwujęzyczna Szkoła i Przedszkole English Montessori School. 3 marca będziecie mogli przekonać się o tym sami, odwiedzając placówkę podczas Dnia Otwartego.

Kiedy: 
  • 3 marca 2018
Gdzie: Katowice

„Metoda Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat” to porcja wskazówek dla rodziców. Znajdziecie tu wiele rozwijających aktywności, które można zorganizować wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Mamy dla Was 3 egzemplarze tej książki.

Konkurs rozstrzygnięty!

To ćwiczenia, które w ciekawy sposób wspierają przedszkolaki w nabywaniu umiejętności pisania i czytania. Różnorodność zadań sprawia, że dziecko nie nudzi się. Dzięki temu uzupełnianie książeczki może być przyjemną formą spędzania czasu z rodzicem. Ćwiczenia możecie wygrać w naszym konkursie.

Konkurs rozstrzygnięty!