Nie ruszając się z domu możecie zobaczyć m.in. jak żyło się na Nikiszu, dom wybitnych artystów Barbary i Stanisława Ptaków czy przekonać się, że woda i mydło to najlepsze bielidło. Wirtualne zwiedzanie to świetna alternatywa w czasach pandemii.
To pierwsza w historii muzealnictwa polskiego wystawa, która łączy archeologię z komiksem. Odwiedzający zobaczą dwa światy: „Kajka i Kokosza” Janusza Christy i prawdziwą historię Słowian. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, a dla dzieci doskonałe połączenie zabawy z nauką.
Kiedy: - 10 lipca 2020 - 30 września 2020
To ciekawa propozycja na kreatywnie spędzone wakacje w mieście. Warsztaty będą odbywać się w muzealnym ogrodzie, w małych grupach. Podczas zajęć dzieci m.in. odwiedzą hotel dla owadów, pomalują drewniane zabawki i zagrają w gry swoich pradziadków.
Kiedy: - 30 czerwca 2020 - 29 sierpnia 2020
Czekają na Was niezwykłe wynalazki techniki, stare parowozy i ciekawa lekcja historii. Maluchom z pewnością spodoba się przejażdżka minikolejką. Teren jest rozległy, dzięki czemu można swobodnie spacerować.
Zabiorą najmłodszych w niezwykły świat bajek i ludowych legend. Dobranocki opowiedzą gawędziarze, a wszystko to w klimatycznym wnętrzu starej, drewnianej szkoły.
Kiedy: - 8 lutego 2020
- 15 lutego 2020
- 22 lutego 2020
Justyna Stefańczyk to artystka, która tworzy m.in. autorskie książki obrazkowe dla dzieci. Znalazły się one dwukrotnie w zestawieniu TOP 10 BOOK DESIGN AWARD. W Muzeum Miejskim w Zabrzu będzie można zobaczyć wystawę jej prac.
Kiedy: - 25 stycznia 2019 - 10 marca 2019
Zwiedzanie Zamku w Będzinie, warsztaty fotografii, zajęcia plastyczne oraz konkursy - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Zagłębia w Będzinie.
Kiedy: - 1 sierpnia 2018
- 29 sierpnia 2018
Gamę ciekawych warsztatów w wakacje przygotowało Muzeum w Gliwicach. Szklane karaluchy, uczta Baltazara czy warsztaty pozłotnicze to niektóre z nich.
Kiedy: - 27 czerwca 2018 - 31 sierpnia 2018
Na tych warsztatach dzieci stworzą swoje miasto (z rolek po papierze toaletowym), swój świat (z folii bąbelkowej), a potem symbole wybranych przez siebie miejsc (z tektury falistej). Wszystko po to, by dowiedzieć się, jak zmieniać naszą planetę w swoje wymarzone miejsce.
Kiedy: - 24 czerwca 2018
- 27 czerwca 2018
Jest w naszym regionie miejsce, w którym czas nie tylko się zatrzymał, ale nawet cofnął. To miejsce, w którym łzy wzruszenia same napływają do oczu, a wspomnienia wracają z ogromną mocą. Miejsce, które powinni odwiedzić i młodzi, i ci nieco starsi wiekiem. To miejsce to Muzeum PRL-u.
Najbliższy weekend zapowiada się bardzo intensywnie. W wielu instytucjach przygotowanych będzie sporo atrakcji za pół ceny, ale sosnowiecki Zamek Sielecki idzie o krok dalej i zaprasza na liczne bezpłatne wydarzenia.
Kiedy: - 10 marca 2018 - 11 marca 2018
„Dziecięce lata naszych przodków” to nowy seans Muzeum Śląskiego przedstawiony na XIX-wiecznym urządzeniu do prezentacji fotografii trójwymiarowych. To nietypowa okazja, by obejrzymy stare zdjęcia w przestrzennej formie.
Kiedy: - 3 stycznia 2018 - 29 kwietnia 2018
Kim są muzealnicy? To archeolodzy, etnografowie, historycy, konserwatorzy zabytków, edukatorzy, a także plastycy. To właśnie ci ludzie tworzą muzeum. A skąd właściwie wzięły się muzea? To pytanie zadadzą sobie uczestnicy kolejnych warsztatów z cyklu "Mały muzealnik".