Czekacie z niecierpliwością na choinkę, pierwszą gwiazdkę oraz prezenty? Przedświąteczny czas możecie urozmaicić tworząc piękne, naturalne ozdoby na warsztatach w Muzeum w Gliwicach.
- 10 grudnia 2022
To już ostatnie świąteczne warsztaty w Muzeum w Gliwicach. Na najbliższych zajęciach uczestnicy stworzą piękne, ręcznie malowane bombki, które zabiorą ze sobą do domu. Koszt udziału to tylko 1 zł.
Czekacie z niecierpliwością na choinkę, pierwszą gwiazdkę oraz prezenty? Przedświąteczny czas możecie urozmaicić tworząc piękne, naturalne ozdoby na warsztatach w Muzeum w Gliwicach.
W Noc Muzeów nadszedł czas, aby poznać czas. Przemierzycie ziemię i niebo, zobaczycie piękne zegary, odwiedzicie odległe galaktyki i skonstruujecie swój własny czasomierz. Zobaczcie szczegóły.
Poszukiwanie niespodzianek w ogrodzie, warsztaty malowania ceramiki, malowania na szkle i pokaz zdobienia kroszonek – tak zapowiada się spotkanie z Zajączkiem w Muzeum w Gliwicach.
Podczas warsztatów mali i duzi – pod okiem Małgorzaty Selegi, absolwentki Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej spróbują swych sił w pracy wikliniarza. Wykonają ozdobne kurki z wikliny i włóczki.
Warsztaty tworzenia wielkanocnych stroików, opowieści o zwyczajach na Żywiecczyźnie, pokaz tworzenia drewnianych kołatek i skikawek – tak zapowiadają się najbliższe zajęcia w Muzeum w Gliwicach.
Drejdel, to bączek, zabawka, którą dzieci bawią się podczas żydowskiego święta Chanuka. Dzieciaki będą miały okazję poznać ją bliżej w Drejdel klubie. Będzie bardzo plastycznie i kreatywnie.
Kolorowe, oszałamiające batikowe pisanki powstaną podczas zajęć, które poprowadzi Joachim Orłowski - wielokrotnie nagradzany twórca ludowy związany ze Śląskiem. Wstęp wolny.
Warsztaty rzeźbiarskie dla małych i dużych to najnowsza propozycja Muzeum w Gliwicach. Podczas zajęć poznacie różne techniki, spróbujecie pracy z gliną, gipsem, masą solną czy też papierem.
Tradycyjną technikę graficzną, zaliczaną do druku wypukłego możecie poznać podczas wakacyjnych warsztatów. Podczas zajęć wykonacie własny linoryt, a także odbitkę w oparciu o matryce linorytnicze autorstwa artysty – Konstantego Teodorowicza.
To wystawa czasowa, którą dzieci odkrywają szlakiem specjalnej ścieżki edukacyjnej. Ułatwia ona zrozumienie ekspozycji oraz prezentowanych na niej dzieł sztuki. Kim był Hasior? Na czym polegała wyjątkowość jego prac? Przekonajcie się sami.
Jak się pisze kiską, a jak szkliką? - o tym będziecie mogli przekonać się na rodzinnych warsztatach tworzenia wołyńskich pisanek. Zajęcia poprowadzą twórczynie ludowe, a o zwyczajach wielkanocnych opowie etnograf.
Powoli zbliżają się wielkanocne święta. Czas pomyśleć o ozdobach, które zagoszczą na świątecznych stołach. Na warsztatach w Muzeum w Gliwicach będzie można stworzyć wiklinowe kurki. Zajęcia towarzyszą wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”.