Na warsztatach w Muzeum Śląskim zastanowicie się „Czy niebo jest niebieskie?”. Jak różne może mieć odcienie, zobaczycie na obrazach w galerii. Następnie stworzycie własne pejzaże z niebem w roli głównej.
- 11 lutego 2023
Podczas warsztatów z cyklu „Sztuczka, czyli sztuka dla niedużych” dzieciaki zmierzą się z techniką malowania pastelami olejowymi. Uzyskane efekty na pewno Was zaskoczą.
Na warsztatach w Muzeum Śląskim zastanowicie się „Czy niebo jest niebieskie?”. Jak różne może mieć odcienie, zobaczycie na obrazach w galerii. Następnie stworzycie własne pejzaże z niebem w roli głównej.
W tracie spaceru po galerii zobaczycie, jak na różne sposoby można nakładać farbę na płótno. Cienko, grubo, drobnymi plamkami lub szerokimi pociągnięciami pędzla. Na koniec sami stworzycie własne obrazy.
Warsztaty odbędą się w ramach nowego cyklu „Sztuczka, czyli sztuka dla niedużych” w Muzeum Śląskim. Prace takich artystów, jak Teodor Axentowicz, Stanisław Wyspiański czy Leon Wyczółkowski będą inspiracją do zabaw z suchymi i olejowymi pastelami.
To warsztaty plastyczne dla dzieci głuchych i ich opiekunów w Muzeum Śląskim. Uczestnicy zobaczą wystawę „Głusza”, a następnie, zainspirowani sztuką głuchych artystów, stworzą własne prace.
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w Muzeum Śląskim będą towarzyszyły promocji publikacji „Maluj migiem”. To wyjątkowa, wielobarwna książka dla dzieci, która wprowadza je w świat osób Głuchych.
To projekt, którego częścią jest wystawa stworzona przez słyszących i Głuchych kuratorów Muzeum Śląskiego. Dzieciaki będą miały szansę zapoznać się z wizją świata zbudowaną na znakach i obrazach.
Rola mamy jest jedną z najważniejszych w życiu kobiety. Jak przedstawia ją sztuka? Rajza to świetna okazja do rozprawienia się ze stereotypami, a także przyjrzenia się, jak artyści współcześni rozumieją macierzyństwo. Bilety kosztują tylko 1 zł.
Zwiedzanie, atrakcje dla dzieci i dorosłych, spotkania z kuratorami wystaw – tak pokrótce zapowiada się Noc w Muzeum Śląskim. Najmłodszym spodobają się m.in. warsztaty plastyczne i ogród zabaw teatralnych.
Czy tapiry są towarzyskie? Czy kangury potrafią skakać do tyłu? Po co zebrom paski? Tego dowiecie się podczas warsztatów aktywnego czytania w Muzeum Śląskim. Przed Wami podróż „W powietrzu, na lądzie, w wodzie”.
Czy ptaki mają coś wspólnego z dinozaurami? Który ptak potrafi spać na jednej nodze? Tego dowiecie się podczas warsztatów aktywnego czytania w Muzeum Śląskim. Zapowiada się dobra zabawa.
Na czym może powstać odbitka graficzna? Tego najmłodsi i ich rodzice dowiedzą się podczas ferii w Muzeum Śląskim. Dzieciaki zwiedzą wystawę 11. Triennale Grafiki Polskiej.
Co podarować Babci i Dziadkowi? Możecie wspólnie spędzić czas oglądając dzieła sztuki w Muzeum Śląskim. Z okazji zbliżającego się święta wszystkie babcie i dziadkowie mogą zwiedzać wystawy za jedne 1 zł.
Strony
|