Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt Bożego Narodzenia będziecie mogli stworzyć podczas warsztatów z Muzeum Śląskim. Budowa szopki z naturalnych materiałów to świetna zabawa bez względu na wiek.
- 10 grudnia 2020
Zajęcia online na wystawie Antoniego Toborowicza „Imaginarium” to ciekawa i twórcza propozycja na ferie. Podczas warsztatów dzieci przeniosą się do świata kolorowych, fantastycznych stworzeń.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt Bożego Narodzenia będziecie mogli stworzyć podczas warsztatów z Muzeum Śląskim. Budowa szopki z naturalnych materiałów to świetna zabawa bez względu na wiek.
Dla osób przebywających na urlopie macierzyńskim Muzeum Śląskie przygotowało ciekawe zajęcia. To okazja do spędzenia czasu poza domem w otoczeniu dzieł sztuki oraz zapoznania maluszków z nową przestrzenią.
Coś dla małych artystów i ich rodziców. Zajęcia w przestrzeni Muzeum Śląskiego to kreatywnie spędzony czas pośród dzieł sztuki. Dowiecie się jak pracują artyści, poznacie ich dzieła, a następnie sami stworzycie obrazy.
W piątek nastąpi otwarcie wystawy twórczości Alego Bunscha - najwybitniejszego scenografa w powojennym teatrze polskim, którego prace są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Przewidziano także cykl warsztatów dla dzieci, na których poznają podstawy animacji lalek.
Dzięki tym warsztatom poznacie życie i pracę pszczół z bliska. W ramach zajęć zajrzycie do ula i zobaczycie, jak powstaje miód. Powoli zbliża się zima, dlatego dowiecie się, gdzie i co robią w tym czasie pszczoły, królowa i trutnie.
Jak powstaje miód? Jak wygląda pszczela królowa i dlaczego pszczoły to najważniejsze istoty na Ziemi? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się biorąc udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląskie.
Rozpocznij swoją przygodę z malarstwem, chwyć za pędzel, mieszaj kolory i stwórz obraz w postindustrialnym otoczeniu. W malowaniu najmłodszym pomoże edukatorka.
Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Teraz to możliwe. Muzeum Śląskie przygotowało dla najmłodszych gości ciekawą zabawę edukacyjną. Czeka na Was specjalnie wytyczona trasa z zadaniami i kreatywnymi wyzwaniami.
[Wydarzenie odwołane] W nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej rodzice i dzieci wyruszą w podróż śladami zwierząt. Przeniosą się do świata powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego „Na tropie Tomka”. Będą bawić się słowami oraz brać pod lupę to czego nie widać gołym okiem.
8 marca, w swoje święto wszystkie panie będą mogły odwiedzić Muzeum Śląskie za symboliczną złotówkę. To również okazja do zobaczenia wystawy poświęconej pozycji kobiet na Górnym Śląsku.
[Wydarzenie odwołane] W przyjaznej atmosferze, w małych, kilkuosobowych grupach, dzieciaki poznają wybrane dzieła sztuki współczesnej. Poprzez różne działania sensoryczne, prowadzący zaangażują ich wszystkie zmysły.
Muzeum Śląskie wychodzi naprzeciw osobom o wysokiej wrażliwości na bodźce i wprowadza ciche godziny i strefę wyciszenia. Dla dzieci ze spektrum autyzmu przygotowano cykliczne warsztaty.
Strony
|