Czym bawiono się w „siyni”, za kim biegano na „lufcie”, skąd pochodzi miś? O tym i nie tylko będziecie mogli posłuchać w czasie spotkania wokół książki „Dawne gry i zabawy na Górnym Śląsku”. Stworzycie również własne zabawki.
- 7 grudnia 2021
Młoda pracownia to zajęcia dla dzieci, które lubią rysować, malować i chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Na najbliższych warsztatach młodzi artyści poćwiczą rysowanie portretu.
Czym bawiono się w „siyni”, za kim biegano na „lufcie”, skąd pochodzi miś? O tym i nie tylko będziecie mogli posłuchać w czasie spotkania wokół książki „Dawne gry i zabawy na Górnym Śląsku”. Stworzycie również własne zabawki.
Skąd się wzięła porcelana na naszych stołach? Tego najmłodsi dowiedzą się podczas warsztatów w Muzeum Śląskim. Pod okiem pracownika Fabryki Porcelany „Bogucice” stworzycie własne niepowtarzalne kubki.
Który ptak śpi na jednej nodze? Czy żyrafa ziewa, a meduza świeci w ciemności? W trakcie zajęć dzieci wysłuchają historii o zwierzętach, porozmawiają o nich, a także stworzą prace plastyczne.
Makatka, kiedyś obowiązkowy element wyposażenia śląskiej kuchni. Dziś już zapomniana ozdoba. Stworzycie ją podczas warsztatów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Śląskim. Bilety tylko 1 zł.
Jakie owady żyją w ogrodzie? Czy tylko pszczoły zapylają kwiaty? Czy owady nocują w hotelach? Na te i wiele innych pytań najmłodsi znajdą odpowiedź podczas zajęć w ogrodzie Muzeum Śląskiego.
„Zielony parapet” to zajęcia dla najmłodszych miłośników roślin i ogrodu. Dzieci poznają zioła, ich zastosowanie, poprzez zabawę nauczą się je rozróżniać. Ponadto stworzą ekodonice i posadzą w niej wybrane zioła.
Od 1 czerwca przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka” jest ponownie udostępniona dla zwiedzających. Czeka na Was przygoda na pięciu kontynentach i świetna zabawa. Odkryjecie świat za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań.
Wystawa prac Antoniego Toborowicza zabierze Was do świata fantazji. Spotkacie tu baśniowe istoty, takie jak pegazy, szczupłonogie sarenki, koziołki, kolorowe rybki czy barwne ptaki. Wrażenie zrobią rzeźby interpretujące koronawirusy.
Zajęcia online na wystawie Antoniego Toborowicza „Imaginarium” to ciekawa i twórcza propozycja na ferie. Podczas warsztatów dzieci przeniosą się do świata kolorowych, fantastycznych stworzeń.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt Bożego Narodzenia będziecie mogli stworzyć podczas warsztatów z Muzeum Śląskim. Budowa szopki z naturalnych materiałów to świetna zabawa bez względu na wiek.
Dla osób przebywających na urlopie macierzyńskim Muzeum Śląskie przygotowało ciekawe zajęcia. To okazja do spędzenia czasu poza domem w otoczeniu dzieł sztuki oraz zapoznania maluszków z nową przestrzenią.
Coś dla małych artystów i ich rodziców. Zajęcia w przestrzeni Muzeum Śląskiego to kreatywnie spędzony czas pośród dzieł sztuki. Dowiecie się jak pracują artyści, poznacie ich dzieła, a następnie sami stworzycie obrazy.
Strony |