Dzieciaki dostają czasem świetne oceny z matematyki, a nie potrafią czytać diagramów, porównywać różnych wartości, mają problem ze zamianą jednostek. Z tą książką możemy wesprzeć nasze dzieci w praktycznym stosowaniu matematycznej wiedzy.
nauka
Dzięki niej nauka biologii, przyrody będzie ciekawsza. Tu uczniowie będą mogli przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia, ćwiczyć pierwszą pomoc na fantomach, a także zobaczyć ciało człowieka pod mikroskopem. Pozostaje tylko czekać na powrót dzieci do szkół.
Nauka w domu - organizacja przestrzeni, nagradzanie, częste przerwy... Czy zastanawialiście się, gdzie leży wspólny mianownik tych wskazówek? Neurobiologia ma na to prostą odpowiedź – mózg i jego predyspozycje do uczenia się. Spróbuj lepiej zrozumieć, jak działa nasza pamięć, a być może lepiej zrozumiesz swoje dziecko.
Maria Skłodowska-Curie to postać kultowa, która w ostatnich latach pojawiła się w wielu książkach dla dzieci. Choć jej wyjątkowe dokonania i niezwykły życiorys opowiedziane zostały już wielokrotnie, to dopiero teraz dokonano tego w formie komiksu.
W rozmowach z dziećmi intuicyjnie wykorzystujemy stwierdzenia, które słyszeliśmy od swoich rodziców i nauczycieli. Nie zawsze zastanawiamy się, w jaki sposób słowa „kiełkują” w głowie dziecka i czy zostawiają tam trwały ślad. Często zdania, które wypowiedzieliśmy raz, nawet nie do końca świadomie – są zapamiętywane i stanowią jeden w elementów budowania samooceny.
Im jesteśmy starsi, tym mniej uwagi poświęcamy niezwykłości świata. Ciekawskie przedszkolaki szybko zmieniają się w przytłoczone szkolną wiedzą nastolatki. Jednak Tomasz Rożek potrafi rozbudzić iskrę ciekawości na nowo i udowodnić, że nawet przygotowanie obiadu może być tematem naukowych dociekań.
#WszyscyRazemZaNaukę to projekt, który zrzesza YouTuberów publikujących treści związane z LEGO, grami, eksperymentami naukowymi. Dzięki temu dzieci się uczą, jednocześnie dobrze się bawiąc.
Zapowiada się fascynujący rok akademicki Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus w GWSH. Najmłodsi studenci zmierzą się z tematyką bardzo na czasie. Z ekologią.
Seria „Uniwersytet malucha” wzbogaciła się o kolejne pozycje. Tym razem autorzy mający doświadczenie na polu nauki i rodzicielstwa przybliżą czytelnikom tematy lotów w kosmos oraz fizyki jądrowej.
Mózg nadal pozostaje zagadką. Niezmiennie interesuje zarówno naukowców, ekspertów w dziedzinie neuropsychologii, ale również laików. Wiemy, że największy rozwój mózgu dokonuje się zaraz po urodzeniu. Przez kolejne lata wiele czynników ma na niego ogromny wpływ - kształtują go, jak plastelinę.
To coś dla małych i dużych fanów podróży kosmicznych. Czy istnieją kosmiczne bakterie i wirusy? Dlaczego astronauci przechodzą kwarantannę? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas transmisji na żywo z Centrum Nauki Kopernik.
- 26 marca 2020
Czy wszystko to co widzimy jest prawdą? Jak skomplikowanym narządem jest ludzki wzrok, przekonacie się odwiedzając wystawę „Kątem Oka”. Znajdziecie tu interaktywne eksponaty stworzone przez naukowców oraz ciekawe eksperymenty.
- 26 lutego 2020 - 9 marca 2020
To jedyny taki uniwersytet dziecięcy, gdzie nauka nie jest nudna. Doświadczenia, kreatywne eksperymenty pod czujnym okiem najlepszych wykładowców śląskich uczelni wprowadzą dzieci do świata astronomii, medycyny, sztuki czy też mnemotechniki.
Strony
|