Dzięki tym warsztatom poznacie życie i pracę pszczół z bliska. W ramach zajęć zajrzycie do ula i zobaczycie, jak powstaje miód. Powoli zbliża się zima, dlatego dowiecie się, gdzie i co robią w tym czasie pszczoły, królowa i trutnie.
- 25 września 2020
Zima to najtrudniejsza pora roku dla niektórych zwierząt. Aby pomóc im ją przetrwać dzieci, pod okiem instruktorów, przygotowały hotel dla pszczół i domki dla jeży. Jesteście ciekawi, jak wyglądają? Już jutro (9 października) odbędzie się ich prezentacja.
Dzięki tym warsztatom poznacie życie i pracę pszczół z bliska. W ramach zajęć zajrzycie do ula i zobaczycie, jak powstaje miód. Powoli zbliża się zima, dlatego dowiecie się, gdzie i co robią w tym czasie pszczoły, królowa i trutnie.
Jak powstaje miód? Jak wygląda pszczela królowa i dlaczego pszczoły to najważniejsze istoty na Ziemi? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się biorąc udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląskie.
Świętować będziemy na pikniku! Wśród atrakcji: spotkania z pszczelarzem, budowanie domków dla owadów, warsztaty dla dzieci, czytanie na trawie i wiele innych. Będą też stoiska z naturalnymi kosmetykami, miodami i ceramiką.
Niebawem startuje kampania edukacyjna „Świat pszczół”. W ramach akcji zostaną postawione domki dla owadów, będzie można zobaczyć wystawę tematyczną, filmy oraz otrzymać wskazówki, co zrobić, aby nasz ogród i balkon były im przyjazne.
W świątecznej gorączce przygotowań, warto zadbać o chwilę relaksu np. w kinie. Kiedy dzieciaki na wygodnych poduchach będą oglądać „Maję”, rodzice w sali obok zobaczą „Krainę Miodu”. Przed seansem odbędą się pszczele warsztaty i jarmark świąteczny.
Swoje święto w Polsce obchodzą 8 sierpnia. Dzięki nim możemy się cieszyć ulubionymi owocami i warzywami. Dlatego warto przyjrzeć im się z bliska – na zajęciach w Miejskim Ogrodzie Botanicznym będzie ku temu okazja. Nie zabraknie ciekawych warsztatów.
Podczas tych warsztatów weźmiecie udział w typowych pracach pszczelarskich, poszukacie miodu czy też nauczycie się rozpoznawać trutnie, robotnice i matki. Nie zabraknie małego co nieco – miodu.
Każdego roku coraz więcej pszczół znika z uli. A to tym owadom zawdzięczamy 75 proc. naszego pożywienia. Już niedługo będzie można poznać ich życie i pracę z bliska. Muzeum Śląskie zorganizowało warsztaty dla dzieci „Tajemnice pszczelego ula”.
Gdyby nie pszczoły, nie byłoby nie tylko miodu, ale też dżinsów czy szminek do ust. Co jeszcze zawdzięczamy tym owadom? Dzieci będą mogły dowiedzieć się podczas Wielkiego Dnia Pszczół, obchodzonego aż w pięciu placówkach przyrodniczych w województwie śląskim.
Jak wygląda ul od środka, jak powstaje miód oraz dlaczego pszczoły są takie ważne? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę. Przygotowano też mnóstwo pszczelich zabaw.