Sięgając po trzeci tom serii „Małe licho” czułam się jak dwadzieścia lat temu, gdy z ogromną ekscytacją zaglądałam do kolejnego tomu Harry’ego Pottera. I choć Bożek nie uczy się magii, bo chodzi do zwykłej podstawówki, a zamiast latać na miotle próbuje opanować jazdę na rowerze, to jego świat jest równie fantastyczny i niezwykły.
recenzja
Ten szkolny tytuł gry nie powinien Was odstraszać. Przymiotniki to słowa, które opisują otaczający nas świat, a wraz z uroczym liskiem nie tylko poznacie bogactwo słów, ale też wykażecie się kreatywnością i bogactwem Waszej wyobraźni.
Każdy z nas, nawet jeśli nie jest rodowitym Ślązakiem, dobrze wie, że śląska gwara to właściwie zupełnie inny język. Lecz Górny Śląsk nie jest wyjątkiem, a różnorodność naszego języka jest niezwykle zaskakująca. Wybierzcie się w z nami w książkową podróż po kraju z wyjątkowym przewodnikiem.
Ostatnio recenzowaliśmy „Ćmony i Smeśki” - historię o uczuciu, które było silniejsze od uprzedzeń. Tamta książka dedykowana była najmłodszym. Tym razem przedstawiamy Wam historię z podobnym przesłaniem, lecz dla starszych czytelników.
„Najlepsze przyjaciółki” to niezwykle trafny obraz dorastania w komiksowej formie. Tu dziecięce zabawy i radosne wygłupy przeplatają się z trudnościami i wyzwaniami, które stawia każdy nowy dzień. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wkraczają w świat nastolatków.
Guziki, przyciski, włączniki - przedmioty fascynujące dzieci od pokoleń. Każdy „klik” przecież coś zmienia, sprawia, uruchamia… Tę dziecięcą ciekawość doskonale rozumieją autorzy „Guzikowej książki” dedykowanej najmłodszym czytelnikom.
Każda babcia i każdy dziadek bez wahania odpowie, że najlepszym prezentem są wspomnienia, wspólnie spędzony czas i bliskość. Osobie, która przeżyła już tak wiele uroczystości i otrzymała w życiu niezliczoną liczbę prezentów trudno zaskoczyć. My w tym roku stawiamy na wzruszające, ciepłe i cudownie wydane albumy.
„Znikające królestwo” to książka wydana z niezwykłą starannością. Jednak nie tylko estetyka jest mocną stroną tego przewodnika. Każdy bohater tej książki sportretowany jest w pełen szacunku i czułości sposób, który budzi w czytelniku żywe zainteresowanie losem ginących gatunków.
Czy apokalipsa zombie musi być straszna? Nie, jeśli masz trzynaście lat, poczucie humoru i ekipę świetnych przyjaciół. Tak właśnie wygląda świat Jacka Sullivana, który jest bohaterem serii „Ostatnie dzieciaki na Ziemi”.
A na dodatek zagrażają nam i całej naszej planecie! Ale nie martwcie się. Z tym bestiariuszem poznacie ich słabe strony i będziecie mogli stawić im czoła, bo każdy z nas ma supermoce, które pozwolą uratować Ziemię.
Kilkulatki mają w sobie ogromną ciekawość świata. Na pewnym etapie pojawia się zainteresowanie ciałem, które początkowo możemy zaspokoić rozmowami i książkami. Młodym anatomom polecamy grę „Ciało człowieka”.
Seria „Uniwersytet malucha”, to książki, które do biblioteczki najmłodszych wprowadzają wiele naukowych pojęć. Z jednej strony łatwo ulec hasłu z tylnej okładki - „dla przyszłego geniusza”. Z drugiej, można uznać ich tematykę za trudną, nadętą i bezsensowną. Sprawdzamy, czy czytanie dzieciom o teorii względności ma sens.
„Piraci” to gra matematyczna, która sprawi, że nauka dodawania i odejmowania stanie się świetną przygodą! Jeśli jesteście gotowi do rejsu, to wybierzcie kapitana Waszego okrętu i ruszcie na wyprawę po niezwykłe skarby.
Strony
|