Niesamowite, że wśród dziecięcych fascynacji Minecraft wciąż jest w ścisłej czołówce. Lubią go zarówno nastolatki, jak i maluchy, dziewczyny i chłopcy. Choć to pikselowe uniwersum wydaje się dorosłym po prostu dziwne i brzydkie, to dzieciaki w „Minecraft” nie tylko grają, ale też zaczytują się w książkach na ten temat.
recenzja książek
Im jesteśmy starsi, tym mniej uwagi poświęcamy niezwykłości świata. Ciekawskie przedszkolaki szybko zmieniają się w przytłoczone szkolną wiedzą nastolatki. Jednak Tomasz Rożek potrafi rozbudzić iskrę ciekawości na nowo i udowodnić, że nawet przygotowanie obiadu może być tematem naukowych dociekań.
Sięgając po trzeci tom serii „Małe licho” czułam się jak dwadzieścia lat temu, gdy z ogromną ekscytacją zaglądałam do kolejnego tomu Harry’ego Pottera. I choć Bożek nie uczy się magii, bo chodzi do zwykłej podstawówki, a zamiast latać na miotle próbuje opanować jazdę na rowerze, to jego świat jest równie fantastyczny i niezwykły.
Każdy z nas, nawet jeśli nie jest rodowitym Ślązakiem, dobrze wie, że śląska gwara to właściwie zupełnie inny język. Lecz Górny Śląsk nie jest wyjątkiem, a różnorodność naszego języka jest niezwykle zaskakująca. Wybierzcie się w z nami w książkową podróż po kraju z wyjątkowym przewodnikiem.
Bardzo podoba mi się fakt, że na rynku pojawia się na tak wiele książek mówiących o emocjach i uczuciach. „Ja, miłość” to jedna z książek wpisujących się w ten trend. Dzięki niej przedstawicie dzieciom bogactwo i siłę miłości.
Ostatnio recenzowaliśmy „Ćmony i Smeśki” - historię o uczuciu, które było silniejsze od uprzedzeń. Tamta książka dedykowana była najmłodszym. Tym razem przedstawiamy Wam historię z podobnym przesłaniem, lecz dla starszych czytelników.
„Najlepsze przyjaciółki” to niezwykle trafny obraz dorastania w komiksowej formie. Tu dziecięce zabawy i radosne wygłupy przeplatają się z trudnościami i wyzwaniami, które stawia każdy nowy dzień. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wkraczają w świat nastolatków.
Bez względu na to, czy Wasze dzieci to bezkonfliktowi przyjaciele czy zażarci rywale, powinniście zajrzeć do poradnika „Rodzeństwo”. To fantastyczna dawka wiedzy, praktycznych porad i wyrozumiałej troskliwości.
Lubicie podróżować palcem po mapie? Planować dalekie wyprawy, poznawać tajemnice przyrody i podziwiać niezwykłe budowle stawiane przez naszych przodków? W takim razie „Atlas cudów świata” to idealna propozycja właśnie dla Was.
Guziki, przyciski, włączniki - przedmioty fascynujące dzieci od pokoleń. Każdy „klik” przecież coś zmienia, sprawia, uruchamia… Tę dziecięcą ciekawość doskonale rozumieją autorzy „Guzikowej książki” dedykowanej najmłodszym czytelnikom.
Każda babcia i każdy dziadek bez wahania odpowie, że najlepszym prezentem są wspomnienia, wspólnie spędzony czas i bliskość. Osobie, która przeżyła już tak wiele uroczystości i otrzymała w życiu niezliczoną liczbę prezentów trudno zaskoczyć. My w tym roku stawiamy na wzruszające, ciepłe i cudownie wydane albumy.
Atlas regionalizmów dla dzieci „Od mikmaka do zazuli” to fantastycznie zaskakująca lektura. Przewodnikiem w językowej podróży jest sam Michał Rusinek. Książkę możecie wygrać w naszym konkursie.
Konkurs rozstrzygnięty!
Pan Toti to malutki ludzik, który mieszka na wyspie z grupą przyjaciół. W każdej przygodzie spotyka się z jakimś problemem, który próbuje rozwiązać. Książę możecie wygrać w naszym konkursie.
Konkurs rozstrzygnięty!
Strony |