Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy, którzy z gliny i kamienia potrafią wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Muzealne zajęcia będą realizowane online. Udział jest bezpłatny.
Kiedy: - 15 lutego 2022 - 25 lutego 2022

Robotyka, majsterkowanie, programowanie, angielski, malarstwo, a może cyjanotypia? Rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest sporo. Warto zerknąć do naszego zestawienia najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów. Znajdziecie tu m.in. opisy zajęć, ceny i niezbędne linki.
Robotyka, majsterkowanie, programowanie, angielski, malarstwo, a może cyjanotypia? Rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest sporo. Warto zerknąć do naszego zestawienia najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów. Znajdziecie tu opisy zajęć, ceny i niezbędne linki.
Jak wyglądały dinozaury? Co jadły? Jak się nazywały? Tego dowiecie się podczas bezpłatnych warsztatów on-line zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Wspólnie eksperymentując sprawdzicie, czy praca paleontologa jest ciekawa.
Startuje nowy cykl zajęć. Uczestnicy poznają w sposób praktyczny technikę linorytu oraz rozwiną artystyczne zdolności i pasje. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty „Świat oczami informatyka”. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. co to jest Internet Rzeczy, jak zacząć programować, jak stworzyć stronę internetową czy grę. Warsztaty poprowadzą wykładowcy Akademii WSB.
Jak narysować lekarza, strażaka czy też policjanta? W tajniki rysunku, krok po kroku wprowadzi Was SFR z Bielska-Białej. Wirtualne lekcje z pewnością rozwiną umiejętności małych artystów, jak również nauczą ważnych numerów alarmowych.
Dzięki Ziemkowi, małemu chłopcu, będziecie mogli poznać wrocławskie zoo siedząc wygodnie na kanapie w swoim domu. Tygrysy, węże, nosorożce i inne zwierzęta nie mają przed nim tajemnic. W najbliższym odcinku - fascynujący świat pingwinów.
Kiedy: - 24 października 2020
- 31 października 2020
Jak można, w domowym zaciszu nagrać mini słuchowisko? O tym przekonacie się podczas warsztatów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum. Zapowiada się świetna zabawa dla całej rodziny.

Patronat silesiadzieci.pl
W produkcję filmów zaangażowani są nie tylko aktorzy, reżyser, scenograf czy autor muzyki, ale również cały sztab osób. Jedną z nich, jest kierowca na planie filmowym. Okazję do jego poznania będziecie mieć w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.

Patronat silesiadzieci.pl
Najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego” przybliży pracę statystów. Na ekranie pojawiają się na chwilę, aby stworzyć filmowy świat. Jak wygląda ich praca? Czy każdy może zagrać w filmie? Opowie Tomasz Katan – reżyser obsady.

Patronat silesiadzieci.pl
Czy mama, tata albo babcia mogą zostać bohaterami filmu, choć z pozoru są zwyczajni? O tym, że w każdym z nas drzemie potencjał na filmową historię i jak można ją ciekawie pokazać dowiecie się w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.

Patronat silesiadzieci.pl
Kto kolekcjonuje kanapy, lampy, portfele i gdzie mieszka dziadek do orzechów z filmu „Serce, serduszko”? Tego wszystkiego dowiecie się podczas wycieczki z Domowym Studiem Filmowym. Waszym przewodnikiem będzie Joanna Macha – scenografka filmowa.

Patronat silesiadzieci.pl
Widzieliście filmy o Harrym Potterze? Jeżeli tak, to pamiętacie, jak wygląda główny bohater. To zasługa pracy kostiumografa. O tym, jak stworzyć niepowtarzalny styl postaci dowiecie się w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.