zdrowie dzieci

Małych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Truchana na wejściu wita piękny kolorowy mural. Przedstawia dzieci w różnym wieku, które są przebrane za lekarza, pielęgniarkę i ratownika medycznego. W najbliższy piątek odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu, połączone z minipiknikiem.

Akademickie Centrum Medyczne Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach już działa. Na początek zajmą się otyłością i zniekształceniami kręgosłupa u dzieci. Badania będą prowadzone we wszystkich szkołach podstawowych w Katowicach, a później w całym województwie śląskim.

W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto zmodernizowany Oddział Kliniczny Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego. To najważniejszy ośrodek w woj. śląskim, w którym dzieci i młodzież z problemami psychicznymi mogą znaleźć wsparcie. Koszt projektu wyniósł ponad 2 mln zł.

Szybki wzrost dzieci i młodzieży sprawia, że rozwój chrząstek stawowych nie nadąża za wzrostem kości. Jeżeli dodatkowo dziecko jest aktywne, uprawia jakąś dyscyplinę sportu, wiąże się to z nadmiernym obciążeniem jego stawów. Warto o nie zadbać, aby w przyszłości uniknąć poważnych kontuzji. Jest na to prosta rada.

Ten sam produkt, ale różny skład – najnowsze badania UOKiK wykazały, że nie jesteśmy traktowani na równi z resztą Europy. Popularne żelki Haribo produkowane na polski rynek mają więcej smaków jabłkowych i cytrynowych, a na niemiecki – truskawkowych i ananasowych. W polskich chrupkach „duszkach” znajdziemy wzmacniacz smaku, którego brak u zachodnich sąsiadów.

Strony