Zasady ruchu drogowego, zagadki i świetna zabawa

poniedziałek 25 kwietnia 2022
Kiedy: 
  • sobota 7 maja 2022
Gdzie: Chorzów
Rowerowa Gra Terenowa w Parku Śląskim zapowiada się interesująco. Sprawdzicie swoją wiedzę na temat ruchu drogowego, przetestujecie swoją sprawność, a najmłodsi nauczą się zasad bezpiecznego przemieszczania się rowerem.

Park Śląski wraz ze Strażą Miejską w Chorzowie oraz z Chorzowskim Klubem Rowerowym zorganizował grę terenową, której niezbędnym elementem jest rower. Uczestnicy zabawy będą nim przemierzać Park, aby zahaczyć o punkty orientacyjne, w których znajdą rozmaite zadania. Do pokonania będzie dystans około 8 kilometrów. Wystarczy zebrać drużynę (1-5 osób), zabrać ze sobą rowery i świetnie się bawić. Dzięki grze najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się zasad bezpiecznego przemieszczania się rowerem, podstawowych zasad ruchu drogowego oraz dowiedzą się jak zadbać o rower. Nie zabraknie zadań, w których trzeba będzie wykazać się sprawnością.

Gra odbędzie się 7 maja w godz. 11.30-17 (ostatni start o godz. 15.30). Szacunkowy czas gry to 1-1,5 godz. Start przy budynku Dyrekcji Parku Śląskiego (Al. Różana 2). Obowiązują zapisy tylko online pod adresem: marketing@parkslaski.pl (zgłoszenia drużyn przyjmowane są do czwartku 5 maja). Więcej informacji o Rowerowej Grze Terenowej znajdziecie tutaj.

UWAGA! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych gra nie odbędzie się – podkreślają organizatorzy.

Kategoria: Wydarzenia