Kwiecień pełen atrakcji w Bajce Pana Kleksa

wtorek 5 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 1 kwietnia 2022 - sobota 30 kwietnia 2022
Gdzie: Katowice
Zabawa bez limitu czasu w tygodniu, a w weekendy specjalne warsztaty z bajkowymi bohaterami: naukowe i ekologiczne. Do tego weekend kultury ukraińskiej, Dzień TikToka oraz świąteczny program. Zerknijcie.

Kwiecień w katowickiej Bajce Pana Kleksa zapowiada się ciekawie. Dzieciaki mogą bawić się bez limitu czasu w tygodniu, a w weekendy wezmą udział w ciekawych warsztatach w cenie biletu. Przygotowano również dodatkowe atrakcje.

Poznaj kulturę ukraińską

9-10 kwietnia odbędzie się weekend kultury ukraińskiej. Zwiedzanie będzie połączone z warsztatami artystycznymi lub kulinarnymi. Każde wejście do Bajki rozpocznie się po ukraińsku. Przewodnikowi w Ostatnim Rezerwacie Przyrody będzie towarzyszył tłumacz, dzięki któremu uczestnicy usłyszą jak brzmi język naszych sąsiadów. Podczas zajęć dzieciaki stworzą tradycyjne ukraińskie motanki lub przygotują farsz do słodkich naleśników.

Bajkowe święta wielkanocne

W okresie świątecznym będzie można bawić się bez limitu czasu, a także wziąć udział w dwóch rodzajach warsztatów (odbywających się naprzemiennie co godzinę). Wśród nich zajęcia z Królową Abą, Filipem Golarzem, Wielkim Elektronikiem lub Doktorem Paj-Chi-Wo. Nie zabraknie doświadczeń i wybuchowych eksperymentów.

Dzień TikToka i Ziemi

Nagrywanie filmów do zabawnych dźwięków, warsztaty „Jak robić TikToki” oraz mnóstwo zabawy na ekspozycji będzie czekać na fanów tej aplikacji 19 kwietnia. Dodatkowo na bajkowym koncie https://www.tiktok.com/@bajkapanakleksa można wziąć udział w konkursie i wygrać bilet na ten dzień. 22-23 kwietnia odbędzie się Katowicki Dzień Ziemi - „Z ekologią za Pan Kleks”. Rodziny posiadające Katowicką Kartę Mieszkańca będą mogły bezpłatnie zwiedzić Bajkę z przewodnikiem według specjalnie przygotowanego z tej okazji scenariusza z wątkami ekologicznymi oraz w warsztatach z ekosztuki. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja wejściówek (szczegóły wkrótce). Niedziela 24 kwietnia upłynie pod znakiem swobodnej zabawy (bilety bez limitu czasu). Tego dnia odbędą się również warsztaty naukowe i ekologiczne (co godzinę).

Bajka Pana Kleksa mieści się przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach. Przez cały kwiecień w tygodniu wejścia bez limitu czasu w godz. 15-19. W weekendy warsztaty w cenie biletów, wejścia w godz. 10-20. Bilety można zakupić online. Istnieje możliwość płatności bonem turystycznym. Więcej informacji o kwietniowych atrakcjach znajdziecie na stronie Bajki

Kategoria: Wydarzenia