Niedziela z Zajączkiem

czwartek 7 kwietnia 2022
Kiedy: 
  • niedziela 10 kwietnia 2022
Gdzie: Gliwice
Poszukiwanie niespodzianek w ogrodzie, warsztaty malowania ceramiki, malowania na szkle i pokaz zdobienia kroszonek – tak zapowiada się spotkanie z Zajączkiem w Muzeum w Gliwicach.

Niedziela z Zajączkiem w Willi Caro to atrakcje dla całej rodziny. Najmłodsi będą mogli w muzealnym ogrodzie poszukać ukrytych niespodzianek (od godz. 10). Na zabawę obowiązują zapisy. Przygotowano również ciekawe warsztaty.

Wiosenna ceramika

Odwiedzający tego dnia Muzeum spróbują swoich sił w zdobieniu farbami ceramiki. Na każdego uczestnika w godz. 11-14 (można dołączyć w każdej chwili) będą czekały przyrządy malarskie i artystka-grafik, ceramiczka – Magdalena Schuster, która dokładnie wyjaśni meandry ozdabiania wiosennych naczyń. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 6 i ich rodziców (opiekunów). Organizatorzy proszą o przyniesienie swojego naczynia (talerz, kubek, podstawki itp.) – powinno być z białej ceramiki, może być szkliwiona.

Kolorowe kroszonki i gipsowe zajączki

Jak wykonać pięknie ozdobione jajka wielkanocne? Tego będzie można dowiedzieć się podczas pokazu zdobienia kroszonek prowadzonych przez Olgę Paleczną (w godz. 10.15-11, sala konferencyjna). Z kolei Beskidzka Szkoła Folkloru pokaże, jak malować na szkle. Spotkania będą podzielone na dwie grupy: o godz. 11 - dzieci od lat 5 z opiekunami, o godz. 13 - młodzież oraz rodziny. Na zajęcia obowiązują zapisy. Gipsowe zajączki, podstawki pod jajka, kurczaczki i inne odlewy z wielkanocnymi motywami będzie można ozdobić podczas warsztatów otwartych (w godz. 11-14).

Niedziela z Zajączkiem odbędzie się 10 kwietnia od godz. 10 w Willi Caro w Muzeum w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8a). Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu  783560006. Informację znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia