Wybory Pięknej z Rept z jabłkiem w roli głównej

środa 13 kwietnia 2022
Kiedy: 
  • niedziela 24 kwietnia 2022
To nowe wydarzenie w mieście Gwarków. Wśród atrakcji dla dzieci i dorosłych warsztaty: witraże w kształcie jabłka, jabłkowe breloki, filcowe jabłuszka. Dodatkowo gra miejska, animacje teatralne i koncerty.

Tarnowskie Góry mają srebro, ołów i cynk, mają niesamowite podziemia i sztolnie, mają też tytuł UNESCO. Nie wszyscy wiedzą jednak, że mają też unikalny gatunek jabłoni. „Piękna z Rept”. Tarnogórska odmiana jabłka 24 kwietnia stanie się główną bohaterka imprezy. W czasie pierwszej edycji święta jabłka będzie można sadzić, jeść, przerabiać, smakować i oceniać.

Jabłkowy zawrót głowy

Z okazji „Wyborów Pięknej z Rept” na Rynku przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Rodzice będą mogli wykonać jabłkowe witraże metodą Tiffany’ego, szklane kolorowe jabłka, czy też jabłkowe poduszki. Na zajęcia dla dorosłych obowiązują zapisy (mail:kontakt@gorykultury.com). Dla najmłodszych uczestników imprezy warsztaty będą otwarte. W godz. 11-17.30 dzieciaki będą mogły stworzyć jabłkowe breloki z pomponów, jabłkowe ołówki czy też jabłkowe tasie. Wśród dodatkowych atrakcji odbędą się warsztaty malarskie (godz. 12-13.30), zabawy animacyjne i artystyczne (godz. 15-17.30). Nie zabraknie poczęstunku Opatowickiego Koła Gospodyń.

Gra terenowa, uliczny teatr i parada kostiumowa

Fani gier terenowych dowiedzą się „Co jadł Gwarek na drugie śniadanie” (godz. 11-14). Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie 2-4 osobowej drużyny do dnia 20 kwietnia, na adres: kontakt@gorykultury.com. Na scenie również będzie się działo. W godz. 11.30-14 odbędą się Animacje Teatru ulicznego „Lufcik na korbkę”, które zakończy barwna parada kostiumowa (z Pl. Wolności przez ul. Karkowską i Rynek). Impreza to również koncerty, pokaz tańców ludowych i współczesnych. Będzie można również wylosować sadzonki jabłonek.

„Wybory Pięknej z Rept” odbędą się 24 kwietnia w godz. 11-19 na Rynku w Tarnowskich Górach. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia