Noc Muzeów z rzymskimi legionistami

wtorek 19 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 1 maja 2022
Gdzie: Czeladź
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów będziecie mogli się przenieść do czasów antycznych. Zobaczycie m.in. pokazy wyszkolenia piechoty rzymskiego legionu, pojedynki gladiatorów.

Gośćmi Nocy Muzeów w Muzeum Saturn w Czeladzi będzie jedna z największych grup odtwarzająca rzymskie jednostki wojskowe na świecie – Legio XXI Rapax. Widzowie zobaczą życie codzienne oraz walki rzymskich legionistów z II poł. I wieku n.e. W ramach wydarzenia odbędzie się wielka parada – przemarsz legionu rzymskiego z Term Rzymskich ulicą Dehnelów do siedziby Muzeum, pokazy wyszkolenia, pojedynki legionistów i gladiatorów. Na stanowiskach edukacyjnych będzie można zobaczyć wojskowe i cywilne wyposażenie takie jak repliki broni, pancerzy, narzędzi, ubrań, butów, namiotów i naczyń. Na zakończenie wystąpi (godz. 17.30) Magdalena Brudzińska Klezmer Trio.

Wydarzenie odbędzie się 1 maja od godz. 13 na terenach zielonych wokół Muzeum Saturn w Czeladzi (ul. Dehnelów 10). Wstęp wolny. Szczegółowe informacje o imprezie znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. mat. Funzeum/Europa Centralna

Przed nami długi weekend majowy. Zerknijcie do naszego zestawienia niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać z rodziną. Znajdziecie tu propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Niektóre pobudzą wyobraźnię i zaangażują do wspólnej zabawy, inne dostarczą ekstremalnych wrażeń.

 

Majówka 2022. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?