Dębowe świętowanie na sportowo

środa 20 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 kwietnia 2022 - wtorek 3 maja 2022
To propozycja na aktywną majówkę. Będziecie biegać, skakać, grać, wspinać się i robić mnóstwo innych zwariowanych rzeczy. Najmłodszym spodoba się m.in. zabawa na dmuchańcach i miasteczko rowerowe.

Po dwóch latach przerwy Dębowy Maj Festiwal wraca do Dąbrowy Górniczej. Energia dębowego święta ponownie rozgości się w najpopularniejszych zakątkach miasta – w Parku Zielona, okolicach Pogorii III i Fabryki Pełnej Życia.

Ekopiknik i Dni Ziemi

Festiwal rozpocznie się 30 kwietnia obchodami Dnia Ziemi w Parku Zielona. W godz. 12-15 będzie można wziąć udział w grze terenowej, zagrać w planszówki i puzzle XXL, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, rampy do jazdy na deskorolce i hulajnodze na terenie CSiR-u. W parku odbędzie się również wymiana (godz. 12-16) zużytych baterii i przeterminowanych leków na rośliny rabatowe i krzewy owocowe. Z kolei w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III odbędzie się „Rajd na orientację” (godz. 11-19), do pokonania będzie również tor przeszkód w miasteczku rowerowym (godz. 11-17).

Dmuchańce, szkoła jazdy i dębowe wspinanie

Od 1 do 3 maja w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Zielona i na plaży Pogorii III będzie można poszaleć na dmuchańcach (godz. 11-19), wziąć udział w Europejskim Rajdzie Rodzinnym (1 maja godz. 11-16), w zajęciach na ściance wspinaczkowej, w szkole jazdy na pumptrucku czy też poćwiczyć zumbę.

Dębowy Maj Festiwal odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 3 maja w Dąbrowie Górniczej. Harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. mat. Funzeum/Europa Centralna

Przed nami długi weekend majowy. Zerknijcie do naszego zestawienia niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać z rodziną. Znajdziecie tu propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Niektóre pobudzą wyobraźnię i zaangażują do wspólnej zabawy, inne dostarczą ekstremalnych wrażeń.

 

Majówka 2022. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?