Noc Muzeów pełna przygód

poniedziałek 25 kwietnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie
Kiedy: 
  • sobota 14 maja 2022
Gdzie: Katowice
Zwiedzanie, atrakcje dla dzieci i dorosłych, spotkania z kuratorami wystaw – tak pokrótce zapowiada się Noc w Muzeum Śląskim. Najmłodszym spodobają się m.in. warsztaty plastyczne i ogród zabaw teatralnych.

Tradycyjnie w Noc Muzeów będzie można zwiedzić wszystkie wystawy Muzeum Śląskiego. Dodatkowo przygotowano specjalnie na tę okazję wydarzenia dla dzieci i dorosłych. Będzie można zajrzeć tam, gdzie na co dzień nie można wejść, poznać pracowników działów, czy też skorzystać z ciekawych warsztatów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz wydawnictw (godz. 18-24, hol przy wyjściu głównym). To okazja do kupienia książek, albumów, publikacji dla najmłodszych w promocyjnych cenach, nawet do 70% taniej.

Atrakcje dla dzieci i rodziców

Rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych (godz. 18-22, budynek administracyjny), zwiedzić za 1 zł przestrzeń edukacyjną „Na tropie Tomka” czy też „pobawić się z Polskim Językiem Migowym” (godz. 18-22, hol łaźni). Na zewnątrz Muzeum powstanie ogród zabaw teatralnych. Dzieciaki zobaczą w nim przedstawienie „Ogrodowa dzika frajda” (godz. 18-18.35) i „Księżyc na korbkę” (godz. 20-21) kolektywu teatralnego Lufcik na korbkę. W ogrodzie odbędą się również animacje „Wtomigrajki” (godz. 18.35-20). Jak podkreślają organizatorzy miejsce nie jest dostępne dla osób z wózkami.

Gra terenowa, mapping i koncerty

Wydarzenie to również zwiedzanie pracowni fotograficznej, wieczór poezji romantycznej, koncerty, mapping, gra terenowa, wjazd na wieżę widokową szybu Warszawa II i wiele innych atrakcji. W trakcie Nocnego Byzucha (godz. 20 i 22, zbiórka przy wejściu do budynku administracyjnego) będzie można zwiedzić teren dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice z elementami mitologii śląskiej. Odwiedzający dowiedzą się m.in. kim był Skarbnik, Utopiec czy Bebok.

Noc Muzeum Śląskim w Katowicach (ul.Tadeusza Dobrowolskiego 1) odbędzie się 14 maja w godz. 18 -1 (ostatnie wejście o godz. 24). Wstęp wolny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia