Spotkaj się z Bazyliszkiem

poniedziałek 25 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 kwietnia 2022
Gdzie: Chorzów
Wyobraź sobie, że mieszkasz w średniowiecznej Warszawie. Chodzą słuchy, że w mieście grasuje dziwny stwór, który zmienił w posąg niejednego rycerza. Jaki jest naprawdę Bazyliszek? O tym przekonacie się już niebawem.

Spektakl dla dzieci w wykonaniu Zespołu Teatralnego Zwierciadło będzie można zobaczyć na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury. Przedstawienie powstało na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej.

Oko w oko z Bazyliszkiem

Akcja rozgrywa się 500 lub 600 lat temu. Ulice miasta są wąskie, ciemne, samochody nie jeżdżą, elektryczności brak. W dodatku w mieście grasuje stwór, który niejednego rycerza zamienił w posąg. Bohaterowie spektaklu postanowili sprawdzić na własnej skórze, jak on wygląda. Czy uda im się spotkać Bazyliszka?

O tym przekonacie się wybierając się na przedstawienie 30 kwietnia o godz. 12 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. H. Sienkiewicza 3). Bilety w cenie 10 zł – parter, 5 zł – balkon można zakupić online. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. mat. Funzeum/Europa Centralna

Przed nami długi weekend majowy. Zerknijcie do naszego zestawienia niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać z rodziną. Znajdziecie tu propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Niektóre pobudzą wyobraźnię i zaangażują do wspólnej zabawy, inne dostarczą ekstremalnych wrażeń.

 

Majówka 2022. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?