Spotkaj się z Harrym Potterem lub Gandalfem

środa 27 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 kwietnia 2022 - niedziela 1 maja 2022
Niezwykła impreza z „Wojownikami Światów” to turnieje rycerskie, koncerty, warsztaty, animacje, strefa japońska, a także okazja do spotkania ulubionych bohaterów ze srebrnego ekranu i książek.

Z okazji 20-lecia istnienia Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki & Bractwa Śródziemia w Bielsku-Białej odbędzie się impreza pod hasłem „Wojownicy Światów”. Wydarzenie rozpocznie się 30 kwietnia o godz. 12 na placu Ratuszowym, gdzie prezydent Bielska-Białej przekaże klucze do miasta grupom rekonstruktorów. Następnie drużyny wyruszą do Parku Słowackiego, który na dwa dni stanie się obozowiskiem.

Walki rycerskie, koncerty i warsztaty

W parku będzie można spotkać postacie ze wszystkich epok: od czasów Piastów po wojska XXI wieku oraz ulubionych bohaterów filmowych np. ze świata Władcy Pierścieni i Hobbita, Star Wars, Harry'ego Pottera i Mad Maxa. W obozowisku powstanie strefa Dobro dla dobra, laboratorium kryminalistyczne oraz miejsce na zabawy i animacje z Książnicą Beskidzką. W godz. 14-16 stanowisko otworzy także Państwowa Straż Pożarna. 1 maja odbędzie się koncert (godz. 15). Na scenie wystąpią m.in. Ania Majeranowska, Nina Kumorek, zespół Włóczykije. Wydarzenie to również Wielki Turniej Rycerski, turniej łuczniczy i pokazy walk.

Impreza odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 1 maja w Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej. W sobotę wioska będzie czynna w godz. 12-18.30, a w niedzielę w godz. 12 – 18. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. mat. Funzeum/Europa Centralna

Przed nami długi weekend majowy. Zerknijcie do naszego zestawienia niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać z rodziną. Znajdziecie tu propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Niektóre pobudzą wyobraźnię i zaangażują do wspólnej zabawy, inne dostarczą ekstremalnych wrażeń.

 

Majówka 2022. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?