Noc z szalonym naukowcem w Skansenie

środa 4 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 14 maja 2022
Gdzie: Chorzów
W cieniu zabytkowych chałup, pod osłoną nocy w skansenie powstało tajne laboratorium doktora O’Cullusa. Podczas Nocy Muzeów będziecie mogli spotkać stworzone przez niego śląskie straszki i potwory.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” to zupełnie nowa propozycja. - Napotkamy straszki śląskie i różnego rodzaju potwory, jednak ich wygląd będzie odbiegał od tego tradycyjnego. Za całość wydarzenia odpowiedzialny jest teatr „Lufcik na korbkę” więc możemy spodziewać się czegoś szalonego i zaskakującego – mówi Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

„Horror w Skansenie czyli eksperymenty doktora O’Cullusa”

Odwiedzający skansen zobaczą dzieło szalonego doktora O’Cullusa. Ekscentryczny naukowiec w odosobnieniu prowadził badania, zmierzające do powołania do życia istot rodem z ludowych podań i filmów grozy. O’Cullus uważa, że  jest w stanie w bardzo krótkim czasie odtworzyć byty z dawnych wyobrażeń i opowieści. Nikt nie ma kontroli nad jego szaleństwem i nikt nie wie jakie kreatury powstaną w wyniku niebezpiecznych eksperymentów.

O tym przekonacie się już 14 maja, odwiedzając Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25) od godz. 19 do północy. Obowiązują specjalne ceny biletów: 5 zł – normalny, 1 zł – dzieci w wieku 3-7 lat, osoby niepełnosprawne i obywatele Ukrainy (na podstawie dowodu przekroczenia granicy polskiej od daty 24 lutego 2022), dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny. Bilety można zakupić online. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia