Zabytkowe pojazdy i koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

środa 4 maja 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
    fot. archiwum zdjęć FB Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Kiedy: 
  • sobota 7 maja 2022
„Powstańcze śpiewanie” to wydarzenie, gdzie będzie można posłuchać koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz zobaczyć zabytkowe pojazdy militarne. Nie zabraknie również strefy dla dzieci.

Z okazji obchodów rocznicowych III Powstania Śląskiego i Konstytucji Majowej w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbędzie się impreza „Powstańcze śpiewanie”. Wśród atrakcji znajdzie się strefa dla dzieci i innych użytkowników dróg „Jedź z głową” przygotowana wraz z WORD Katowice. Odwiedzający będą mogli przekonać się (w godz. 15-18) na własnej skórze, jak wygląda dachowanie czy też wypróbują symulator jazdy na jednośladach. Ulicami miasta o godz. 15 przejadą zabytkowe samochody. Z bliska będzie można je zobaczyć na parkingu Muzeum (godz. 16). Gwiazdą wieczoru będzie występ (godz. 18.30) pełnego składu Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Na zakończenie imprezy przygotowano poczęstunek dla wszystkich w postaci powstańczej grochówki.

Impreza odbędzie się 7 maja w godz. 15-19 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach (ul. Wiktora Polaka 1). Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia