Zbuduj budkę dla jerzyka

poniedziałek 9 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 28 maja 2022
Gdzie: Bytom
Przed nami najcieplejsza część roku, którą często spędzamy na zewnątrz. Niestety wypoczynek uprzykrzają nam wszędobylskie komary. Naturalnym sprzymierzeńcem w walce z z tymi owadami jest jerzyk.

W ogrodzie, nad wodą, w parku czy też w lesie wypoczynek uprzykrzają nam komary. Naszym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z nimi jest ptak jerzyk. Bardzo szybki i charakterystyczny w swoim locie. Jerzyki mieszkają w miastach w szczelinach budynków i dziuplach. Niestety ocieplając budynki pozbawiamy je miejsc noclegowych. Wystarczy jednak przygotować dla nich budki lęgowe i umieścić je na budynkach albo drzewach, a ptaki chętnie je zasiedlą. Odwdzięczą się nam polując na komary. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo zbudować budkę dla jerzyka i dlaczego ważna jest wielkość drzwi w takim domu. Nauczą się również prawidłowo zabezpieczać daszki.

Zajęcia odbędą się 28 maja o godz. 14 w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). Bilety w cenie 20 zł można zakupić online. Dzieci poniżej 10. roku życia uczestniczą w zajęciach razem z opiekunem. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia