Rajza po Muzeum na Dzień Matki

wtorek 17 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 26 maja 2022
Gdzie: Katowice
Rola mamy jest jedną z najważniejszych w życiu kobiety. Jak przedstawia ją sztuka? Rajza to świetna okazja do rozprawienia się ze stereotypami, a także przyjrzenia się, jak artyści współcześni rozumieją macierzyństwo. Bilety kosztują tylko 1 zł.

Z okazji Dnia Matki w Muzeum Śląskim odbędzie się oprowadzanie specjalną edycją ścieżką - „Rajza po Muzeum”. Tematem przewodnim będzie postać matki, która od zarania dziejów pojawia się w sztuce – od pierwszych przedstawień Bogini-Matki, przez postać Madonny, aż po wizerunki współczesnych matek. Przez tysiąclecia narosło wiele stereotypów, które niejednokrotnie nie odpowiadają rzeczywistości – w końcu macierzyństwo to sprawa bardzo indywidualna.

Rajza po Muzeum na Dzień Matki odbędzie się 26 maja o godz. 17.30 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Bilety w cenie 1 zł można zakupić online

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych pociech. To wyjątkowy dzień, który warto wcześniej zaplanować. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, z jakich atrakcji skorzystać, a także - co kupić na prezent. Zobaczcie.

Dzień Dziecka 2022. Co kupić? Jak go spędzić?