Kino przyjazne sensorycznie

czwartek 19 maja 2022
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
Kiedy: 
  • środa 25 maja 2022
Gdzie: Katowice
Emocjonująca i piękna opowieść o przyjaźni, spełnianiu marzeń oraz wielkiej przygodzie. A wszystko na tle pięknych krajobrazów. Animację „Yakari i wielka podróż” dzieciaki zobaczą w ramach kina sensorycznego.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Dzięki takim seansom kino jest dostępne dla wszystkich, a różne formy niepełnosprawności nie ograniczają miłośników kina.

Indiańska przygoda

25 maja w ramach seansu przyjaznego sensorycznie najmłodsi zobaczą „Yakari i wielka podróż". Film otrzymał nagrodę publiczność Kwiat Paproci na 8. MFF Kino Dzieci. Animacja opowiada o małym Yakari z plemienia Siuksów, który wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu?

O tym przekonacie się 25 maja o godz. 17 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł można zakupić online. Informację o seansie znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych pociech. To wyjątkowy dzień, który warto wcześniej zaplanować. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, z jakich atrakcji skorzystać, a także - co kupić na prezent. Zobaczcie.

Dzień Dziecka 2022. Co kupić? Jak go spędzić?