Oki Doki z psimi trenerami

piątek 20 maja 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
Kiedy: 
  • niedziela 22 maja 2022
Gdzie: Katowice
Podczas śląskiej edycji festiwalu kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity nie zapomniano o młodych widzach. Najbliższy seans będzie połączony ze spotkaniem z psimi trenerami oraz pieskami.

Oki Doki to wyjątkowa sekcja festiwalu Millennium Docs Against Gravity adresowana do młodych widzów. Najlepsze krótkie metraże, poruszające ważne, nieraz trudne tematy – rozwijają wrażliwość i empatię. Jednocześnie wprowadzając dzieci w fascynujący świat filmu dokumentalnego.

„Pinki” i warsztaty z psiakami

22 maja w Kinie Kosmos odbędzie się seans i spotkanie z psimi trenerami dla rodzin z dziećmi. Na dużym ekranie widzowie zobaczą film „Pinki”. Jego głównym bohaterem jest 4-letni pies o imieniu Pinki, który nigdy nie opuścił swojego boksu w schronisku. Pewnego dnia wolontariuszki zakładają mu stronę w mediach społecznościowych i zaczynają szukać dla niego stałego opiekuna. To wzruszająca historia o schroniskowej społeczności i naszej relacji ze zwierzętami. Po seansie psi behawioryści podpowiedzą w jaki sposób należy komunikować się ze zwierzętami, a także jakie błędy w kontakcie z nimi popełniamy najczęściej. Uczestnicy dowiedzą się również dlaczego pies chce i lubi pomagać, czego można go nauczyć, a także zobaczą na żywo pokaz umiejętności czworonożnego gościa kina. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w wieku od 10 lat.

Film i warsztaty odbędą się 22 maja o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety w cenie 13 zł można zakupić online. Czas trwania spotkania 1,5 godz. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub tutaj.

Kategoria: Wydarzenia