Tydzień Dziecka w Multikinie

piątek 27 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 27 maja 2022 - środa 1 czerwca 2022
Gdzie: Śląsk
Dzień Dziecka w Multikinie będzie można świętować już od 27 maja. Najmłodsi widzowie zobaczą animacje „Dogtanian. Psi Muszkieterier”, „Pan Wilk i spółka. Bad Guys” oraz film familijny „Detektyw Bruno”. 1 czerwca przedpremierowo - „Foki kontra rekiny” oraz „Jeżyk i przyjaciele”.

W tegorocznym repertuarze Multikina, dostępnym od 27 maja, znalazły się produkcje, które z pewnością przypadną do gustu widzom w różnym wieku – nie wyłączając rodziców. Będzie to doskonała okazja do śmiechu, ale i łez wzruszenia.

Psi Muszkieter i Pan Wilk

W animacja „Dogtanian. Psi Muszkieterier” młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy im się to uda?  Druga propozycja - „Pan Wilk i spółka. Bad Guys” to komedia animowana. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec, Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu, Pan Rekin, Pan Prania i hakerka  o ciętym języku - miss Tarantula. Kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie,  zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami.

Oskar i detektyw Bruno na tropie

W filmie familijnym pt. „Detektyw Bruno” pewien ośmiolatek o imieniu Oskar uwielbia rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Chciałby być taki jak jego bohater. Chłopak mieszka w rodzinnym domu dziecka i tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu pragnie rozwiązać zagadkę. Nie jest ona łatwa, dlatego postanawia wynająć najlepszego detektywa - Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie jego wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia.

„Foki kontra rekiny”, a może „Jeżyk i przyjaciele”

1 czerwca przedpremierowo będzie można obejrzeć animację „Foki kontra rekiny”. To historia Quinn - uroczej, ale i zadziornej foki, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Drugą bajką, której premiera odbędzie się 1 czerwca będzie animacja „Jeżyk i przyjaciele”. Opowiada ona historię Mili i Mędrka - dzieciaków-zwierzaków, które są parą najlepszych przyjaciół i zamieszkują leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat, by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

Filmy będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Multikino również na Śląsku (w Czechowicach-Dziedzicach, Jaworznie, Katowicach, Rybniku, w Tychach – w City Point oraz Gemini oraz Zabrzu). Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie Multikina.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych pociech. To wyjątkowy dzień, który warto wcześniej zaplanować. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, z jakich atrakcji skorzystać, a także - co kupić na prezent. Zobaczcie.

Dzień Dziecka 2022. Co kupić? Jak go spędzić?