Opera, balet na trawie i świetna zabawa

wtorek 31 maja 2022
  • fot. mat. Opera Śląska
    fot. mat. Opera Śląska
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 1 czerwca 2022
Gdzie: Bytom
Święto dzieci już jutro. Nie macie jeszcze zaplanowanych atrakcji? Ciekawą propozycją jest Parkowy Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekają konkursy i zabawy, warsztaty taneczne, miasteczko zdrowia, a nawet spektakl operowy.

Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Bytomiu to moc atrakcji. Na plenerowej scenie Opera Śląska wystawi jednoaktową operę - „Flis” Stanisława Moniuszki (godz. 11, bilety 1 zł). Po spektaklu nie zabraknie m.in. spotkań z artystami, warsztatów baletowych i wokalnych oraz występów uczniów szkoły baletowej czy wychowanków młodzieżowych domów kultury.

Miasteczko zdrowia

W obchody święta dzieci w Bytomiu włączyły się Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Śląski Uniwersytet Medyczny, które przygotowały Miasteczko zdrowia dla dzieci. I tak na Polanie Piknikowej w godz. 12-17 będzie można skorzystać m.in.: z konsultacji pediatrycznych, dietetycznych, alergologicznych. Nie zabraknie zajęć i zabaw, którym przyświecać będzie hasło: ruch to zdrowie.

Balet, dmuchańce i Becekowe warsztaty

Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w balecie na trawie (godz. 13, 14, 15). Bajkowa wróżka zaśpiewa razem z dziećmi, a Becek zapewni fantastyczne warsztaty. Do tego dmuchany zamek, bańki mydlane i śląski plac zabaw.

Dzień Dziecka w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbędzie się 1 czerwca w godz. 12-17 w Bytomiu. Wstęp wolny. Bilety na operę w cenie 1 zł są do nabycia wyłącznie w Kasie Biletowej Opery Ślaskiej oraz na miejscu przed wydarzeniem. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych pociech. To wyjątkowy dzień, który warto wcześniej zaplanować. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, z jakich atrakcji skorzystać, a także - co kupić na prezent. Zobaczcie.

Dzień Dziecka 2022. Co kupić? Jak go spędzić?