Tydzień Dziecka z dobrym kinem i muzyką

środa 1 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
Kiedy: 
  • środa 1 czerwca 2022 - niedziela 12 czerwca 2022
Gdzie: Katowice
W Światowidzie, Kosmosie i Rialcie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą pełnometrażowe animacje dla młodszych i nieco starszych dzieci, warsztaty ze znaną i lubianą Asi Miną, film „Luca” w ukraińskiej wersji językowej oraz Brzechwa i Tuwim muzycznie.

Tegoroczny Dzień Dziecka w katowickich kinach studyjnych potrwa nieco dłużej, bo aż do 12 czerwca. Nie zapomniano o dzieciach z Ukrainy.

Kosmos dla dzieci z Ukrainy

Na dużym ekranie będzie można zobaczyć pełnometrażową animację Disneya i Pixara „Luca” w ukraińskiej wersji językowej. Film będzie wyświetlany od 3 do 6 czerwca i 9 czerwca. Niedzielny pokaz (godz. 14) połączony będzie z warsztatami dla dzieci z Ukrainy, podczas których uczestnicy poznają polskie obyczaje, kulturę i ciekawostki związane z naszym krajem. Informację w języku ukraińskim znajdziecie tutaj

Warsztaty dźwiękowe Asi Miny

To dwa niedzielne spotkania w kinie Kosmos: 5 czerwca i 12 czerwca, połączone z projekcjami animacji krótkometrażowych ze Studia Filmów Rysunkowych. Tematem przewodnim będą kropki, które możemy zobaczyć, ale również usłyszeć, poczuć i przede wszystkim wyrazić na swój sposób. Warsztaty kierowane są do dwóch różnych grup wiekowych: „Kropkolandia” - dla dzieci od 3. roku życia (5 czerwca godz. 15) i „W Punkt” - od 6. roku życia (12 czerwca godz. 16). Bilety w cenie 16 zł można zakupić online.

Światowid i animacje dla najmłodszych

Studyjny Światowid z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych kinomanów na dwa pokazy: „Ogliki” (1 czerwca godz. 17) oraz „Felix i ukryty skarb” (4 czerwca godz. 13). Bilety w cenie 14 zł są można zakupić online. Więcej informacji znajdziecie w naszej zapowiedzi. 

Brzechwa i Tuwim muzycznie w Kinoteatrze Rialto

Spędzicie nie tylko miło czas z dzieciakami, ale również będziecie mogli wesprzeć tych, którzy teraz szczególnie potrzebują pomocy. W czwartek - 2 czerwca o godz. 19 odbędzie się koncert „Marzyciele”, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka na wsparcie chorych onkologicznie dzieci z Ukrainy, będących pod opieką Fundacji Iskierka. Utwory do znanych i lubianych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima wykonają: Kwintet Śląskich Kameralistów, wokalistka Anna Ogińska oraz Oskar Gomółka – 14-letni wokalista i muzyk. Bilety w cenie 16 zł – normalny, 13zł – ulgowy można zakupić online

Dzień Dziecka w katowickich kinach studyjnych: Kosmos (ul. Sokolska 66), Światowid (ul. 3 Maja 7), Rialto (ul. Św. Jana 24) potrwa od 1 czerwca do 12 czerwca. Więcej informacji o projekcjach oraz bilety znajdziecie na stronie Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Mamy są dla nas wsparciem, ciepłą przystanią i podporą w ciężkich chwilach. Z okazji ich święta przedstawiamy Wam historię trzech niezwykłych kobiet – mam dzieci z zespołem Downa. Opowiedzą o macierzyństwie, cierpliwości, kochaniu całym sobą, byciu tu i teraz... Zobaczcie, co było dla nich najważniejszą lekcją, jaką otrzymały od swoich pociech.

Najważniejsza lekcja, jaką otrzymałam od swojego dziecka