Drama, kajaki i śpiew

środa 1 czerwca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 4 czerwca 2022
Gdzie: Pyskowice
Bezpłatne spływy kajakowe, turniej siatkówki plażowej, warsztaty dla dzieci, spektakle, parada bębniarska, koncerty m.in. Janusza Radka oraz zachwycający pokaz laserowo-wodny. Gdzie? Wystarczy przyjść nad rzekę Drama.

„Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką” to świetna okazja, by doświadczyć kultury na żywo i docenić radość z bycia razem. Celem imprezy jest upowszechnianie wiedzy i świadomości ekologicznej oraz rozbudzenie wrażliwości na otaczający świat.

Kajakiem z Zawady do Pyskowic

Rzeka Drama to jeden z największych nieodkrytych do tej pory skarbów natury gmin Pyskowice i Zbrosławice. Dlatego sercem wydarzenia będą bezpłatne spływy kajakowe (godz. 9.45-17). Atrakcja będzie rozpoczynać się przy zejściu do rzeki obok placu zabaw w Zawadzie (pod wiaduktem), a kończyć przed mostkiem w Pyskowicach. Na chętnych czekają kajaki dwuosobowe i w niewielkiej liczbie z trzema miejscami dla rodzin z małymi dziećmi (5-8 lat). Czas wycieczki to około 1 godz. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 2337793. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Muzyka, warsztaty i teatr

Po trudach przebycia trasy kajakiem będzie czas na bardziej rekreacyjną część. Od godz. 11.00 na terenie Zawady w bezpośredniej bliskości Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada będą czekały warsztaty dla dzieci (godz. 11.15-16), turniej siatkówki plażowej i spektakle teatralne w wykonaniu Oteatr (godz. 14 i 16). Atrakcji nie zabraknie również w pyskowickim parku. W programie: warsztaty i animacje dla dzieci (godz. 11-17.30), spektakl w wykonaniu Walny Teatr (godz. 13.30), parada bębniarsko-teatralna – Lufcik na Korbkę i Batala Polska (godz. 17.30) i koncerty Bytomskiego Kolektywu Śpiewaczy (godz. 18), Janusza Radka (godz. 19) i Beltaine (godz. 20.30). Imprezę zakończy nocny spektakl laserowo-wodny (godz. 21.30).

Impreza odbędzie się 4 czerwca od godz. 9.30 do późnych godzin wieczornych w Parku Miejskim w Pyskowicach i Zawadzie (gmina Zbrosławice). Wstęp i atrakcje są bezpłatne. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia