Tańce i dmuchańce w Bajkowym Ogrodzie

środa 1 czerwca 2022
Kiedy: 
  • sobota 4 czerwca 2022
Świat Smerfów, gry i zabawy, malowanie buziek i wiele innych atrakcji najmłodsi znajdą w Bajkowym Ogrodzie. Chętni mogą przebrać się za bajkową postać. Kto wie, może dzięki temu Wasza pociecha zostanie prezydentem miasta i wygra rower.

Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej będzie wyjątkowo uroczysty i przepełniony atrakcjami. 4 czerwca z rynku w Nowym Bytomiu (godz. 13) wyruszy dziecięca defilada do ogrodu Miejskiego Centrum Kultury, który na jeden dzień zamieni się w magiczne miejsce – Bajkowy Ogród.

Tańce, hulańce i dmuchańce

W ogrodzie dzieciaki przeżyją mnóstwo bajkowych przygód, sprawdzą swoją sprawność fizyczną i intelektualną w konkurencjach sportowych i edukacyjnych. Dla każdego uczestnika przygotowano nagrody. Wydarzenie rozpocznie się od interaktywnego programu muzycznego „Bajkowy Świat Smerfów”. Na scenie wystąpią również dzieci z rudzkich placówek kultury oraz Roco i Collino. Do tego zabawa na dmuchańcach, miasteczko ruchu drogowego, malowanie twarzy, smaczne lody. Wszystkie chętne dzieci mogą się przebrać za bajkowe postacie i wziąć udział w konkursie na najlepszy strój. Jury pod uwagę weźmie pomysłowość, samodzielne wykonanie i atrakcyjność strojów. Zwycięzca konkursu za najciekawsze bajkowe przebranie będzie pełnić rolę prezydenta Rudy Śląskiej we wtorek 6 czerwca oraz otrzyma nagrodę w postaci roweru.

Impreza odbędzie się 4 czerwca w godz. 14 -19.30 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Niedurnego 69) w Rudzie Śląskiej. Wstęp wolny. Szczegóły i Regulamin imprezy dostępny tutaj.

Kategoria: Wydarzenia