Moda na Kosmos z targami vintage

wtorek 7 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 11 czerwca 2022
Gdzie: Katowice
Wydarzenie powstało z miłości do klasyki filmowej i mody z dawnych lat. Starszych ucieszy projekcja m.in. „Śniadania u Tiffany’ego”, a młodszych warsztaty kostiumograficzne. W holu kina czekać będą na Was targi mody vintage.

W sobotę - 11 czerwca przestrzeń katowickiego Kina Kosmos będzie należeć do fanów kultowych kreacji z wielkiego ekranu i vintage’owych perełek. Starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki, rękodzieło inspirowane modą retro będzie można obejrzeć na wystawach i kupić na stoiskach podczas targów mody vintage.

Kultowe kino

Rodzice mogą wybrać się na klasykę kina, z charakterystyczną stroną wizualną i kostiumową. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć melodramat „ Spragnieni miłości” (godz. 16) Wong Kar-waia, a o godz. 18.30 pełną uroku komedię romantyczną z Audrey Hepburn, czyli „Śniadanie u Tiffany’ego”. Pokazy obu filmów poprzedzą prelekcje dotyczące mody i filmu.

Warsztaty dla najmłodszych

W programie nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. O godz. 14 Małgorzata Dębniak w czasie warsztatów dla młodych widzów (od 7 lat) zdradzi kilka modowych ciekawostek z planów filmowych. Całość dopełnią wydarzenia towarzyszące: prezentacje unikatowych kostiumów oraz wystawa archiwalnych okładek czasopisma “Film”. Na warsztaty obowiązują zapisy: kasa@kosmos.katowice.pl. Koniecznie jest podanie imion i nazwisk opiekuna i dziecka. Zapisy przyjmowane są do 10 czerwca (do godz. 21). Wstęp z biletem na targi: 5 zł.

Impreza odbędzie się 11 czerwca w Kinie Kosmos Katowice (ul. Sokolska 66). Targi mody vintage odbędą się w godz. 12-18.30. Bilet wstępu 5 zł lub za darmo z biletem na seans: 16 zł – normalny, 13 zł – ulgowy. Bilety dostępne w kasie Kina Kosmos i na filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia