Latające balony na śląskim niebie

wtorek 7 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Ślaskie. Pozytywna energia
    fot. archiwum zdjęć FB Ślaskie. Pozytywna energia
Kiedy: 
  • piątek 24 czerwca 2022 - niedziela 26 czerwca 2022
Gdzie: Tychy Pszczyna
Kolorowe balony ogrzewane powietrzem wzbiją się w niebo i wezmą udział w zawodach. Czeka na Was fantastyczne widowisko z najlepszymi załogami balonowymi z Polski oraz Europy.

Po bardzo udanej zeszłorocznej edycji „In The Silesian Sky” zawody balonów na ogrzane powietrze powracają na Śląsk. Latające statki będzie można zobaczyć nad Tychami oraz Pszczyną. To właśnie tam odbędą się loty konkursowe, a także gale otwarcia i zakończenia zawodów.

Podniebna rywalizacja

W szranki stanie 20 załóg balonowych, które zmierzą się w różnych konkurencjach, jak „pogoń za lisem” czy zrzucenie markera w postaci ciężarka ze wstążką najbliżej znaku wyznaczonego na ziemi. Czynnikiem decydującym o rozpoczęciu lotów będzie pogoda i wiatr. Emocje z pewnością dostarczą nocne pokazy, kiedy na niebie będzie można oglądać wielkie świecące lampiony.

Wydarzenie rozpocznie się 24 czerwca o godz. 21 galą balonową w Tychach (Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16). 25 czerwca w Pszczynie na terenie Parku Zamkowego odbędą się loty konkursowe: godz. 5.30, godz. 18.30, a o godz. 21 – gala balonowa. 26 czerwca to loty konkursowe w Tychach (Mediateka) o godz. 5.30, 18.30 i gala balonowa o godz. 21. Loty konkursowe odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Pełen plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na FB 

Zawody odbywają się w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich oraz powrotu części Górnego Śląska do Polski.

Kategoria: Wydarzenia