Wielkie otwarcie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki

wtorek 7 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląskie. Pozytywna energia
    fot. archiwum zdjęć FB Śląskie. Pozytywna energia
Kiedy: 
  • sobota 11 czerwca 2022 - niedziela 12 czerwca 2022
Gdzie: Chorzów
Po przebudowie i generalnym remoncie Planetarium Śląskie otwiera swoje drzwi. Z tej okazji odbędzie się wielkie świętowanie. Czekają na Was seanse, symulator lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych i koncerty m.in. Dawida Kwiatkowskiego.

Planetarium Śląskie zmieniło swoje oblicze. Od teraz to wyjątkowe, największe w Polsce planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów, rzucającym obraz w technologii ponad 8K. Nowością będzie Planetarium – Śląski Park Nauki.

Niebo nie jest granicą. To dopiero początek....

11-12 czerwca odbędzie się wielkie otwarcie. Z tej okazji na scenie przed budynkiem Planetarium wystąpią: Dawid Kwiatkowski (godz. 17), Król (godz. 18.30) i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego (godz. 20). W finale (godz. 21.30) będzie można zobaczyć Drone Show z wykorzystaniem 50 dronów. Pierwsze seanse w nowym Planetarium rozpoczną się 11 czerwca o godz. 12 i przez cały weekend będą odbywać się w dzień i w nocy.

Weekend otwarcia Planetarium – Śląskiego Parku Nauki odbędzie się 11-12 czerwca. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Seanse są biletowane. Dokładny cennik oraz zakup biletów online dostępny na stronie Planetarium. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia