Muzyczne świętowanie z NOSPR i Operą Śląską

środa 8 czerwca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 11 czerwca 2022
Światowe przeboje muzyki rozrywkowej i klasycznej, covery polskich utworów, repertuar Amy Winehouse – w muzycznym klimacie odbędzie się Święto Herbu Miasta w Rudzie Śląskiej. Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie rozpocznie się od występu chórów i orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej (godz. 16). Następnie na scenie pojawią się artyści Stowarzyszenia Chóru Mieszanego „Słowiczek” (godz. 17.05). Kolejnym punktem programu będzie występ zespołu wokalno-instrumentalnego z Młodzieżowego Domu Kultury, który zaprezentuje się w repertuarze Amy Winehouse oraz zespołu wokalnego, który wykona covery polskich utworów (godz. 17.40). O godz. 18.15 rozpocznie się koncert kameralistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz solistów Opery Śląskiej, dzięki którym będzie można posłuchać światowych przebojów muzyki rozrywkowej i klasycznej. Nie zabraknie również występu tancerzy baletowych.

Święto Herbu Miasta odbędzie się 11 czerwca w godz. 16-20 na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu w Rudzie Śląskiej. Wstęp bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia