Wielki finał Skupu Kultury i świetna zabawa dla dzieci

piątek 10 czerwca 2022
Kiedy: 
  • niedziela 12 czerwca 2022
Gdzie: Gliwice
To największy na Śląsku kiermasz kulturalny o charakterze charytatywnym. Założenie jest proste – wybieracie dla siebie książki, gry, płyty itp., a w zamian do puszek wrzucacie datki. Wydarzenie to również spotkania autorskie, ciekawe warsztaty i animacje.

Już w niedzielę, 12 czerwca w Gliwicach odbędzie się wielki finał 8. edycji Skupu Kultury. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Zrób zakupy z sercem

Podczas kiermaszu na stoiskach będzie można znaleźć: książki, płyty CD, kasety, winyle, filmy na DVD, gry na PC, gry komputerowe i planszowe. Jak wyglądają zakupy? Wybieracie dla siebie rzeczy, które Was interesują i wrzucacie datek do puszki.

Spotkania autorskie w klimatycznym otoczeniu

Skup Kultury to nie tylko kiermasz, a liczne wydarzenia towarzyszące. W Ruinach Teatru Victoria będzie można spotkać się z autorką książek dla dzieci Magdaleną Kulus (godz. 12), z reportażystą i dziennikarzem Marcinem Mellerem (godz. 14) i z autorem kryminałów Alkiem Rogozińskim (godz. 16).

Warsztaty dla małych i dużych

Tuż obok stoisk Skupu Kultury będzie można zobaczyć wystawę „Świat Hipków i Filigów”. Warsztaty również zapowiadają się ciekawie. Uczestnicy stworzą m.in.: świece sojowe w ceramicznych miseczkach, oryginalne zakładki do książek technikami decoupage i collage, artystyczną biżuterię. Najmłodszym spodoba się minispektakl Bajki Robotów (godz. 13, 15, 17), zajęcia z ekomuzyką (godz. 14-15), warsztaty cyrkowe (godz. 13.30-16) czy też animacje z Psotką Chichotką (godz. 12-18).

Wielki finał Skupu Kultury odbędzie się 12 czerwca w godz. 12-18 przy Alei Przyjaźni w Gliwicach. Wstęp wolny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj. Organizatorami imprezysą Stowarzyszenie Cała Naprzód oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia