Wybierz się na seans przyjazny sensorycznie

czwartek 16 czerwca 2022
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
Kiedy: 
  • środa 22 czerwca 2022
Gdzie: Katowice
Ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia, które należy chwytać na lasso, by nie pozwolić im umknąć. „Dziki Zachód Calamity Jane” dzieci zobaczą w ramach kina sensorycznego.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Dzięki takim seansom kino jest dostępne dla wszystkich, a różne formy niepełnosprawności nie ograniczają miłośników kina.

Przygoda na Dzikim Zachodzie

Akcja filmu rozgrywa się w 1863 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Martha Jane i jej rodzina jadą na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Niespodziewanie to właśnie ona musi przejąć opiekę nad rodzeństwem i nauczyć się jeździć rodzinnym wozem. Nigdy wcześniej nie czuła się tak wolna. Odważna dziewczyna zaczyna ubierać się „jak chłopak”, przez co staje się coraz bardziej kłopotliwa dla społeczności. Kiedy przywódca konwoju oskarża ją o kradzież, dziewczyna ucieka, by znaleźć dowód swojej niewinności. Jak potoczą się jej losy?

Tego dowiecie się już 22 czerwca o godz. 17 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł można zakupić online. Informację o seansie znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia