Wakacje z Panem Kleksem

środa 22 czerwca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 26 czerwca 2022 - środa 31 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
To mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Wśród nich m.in. warsztaty naukowe, twórcze, a także zwiedzanie Bajki z przewodnikiem lub swobodna zabawa bez limitu czasu. Wakacje startują już 26 czerwca. Sprawdźcie szczegóły.

Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez wszystkich okres w roku. Z tej okazji w katowickiej Bajce Pana Kleksa dorośli i dzieci znajdą wyjątkowe atrakcje.

Poznaj Górny Śląsk

Górny Śląsk to obszar o bogatej historii etnicznej, przemysłowej i kulturowej. Wiedzą o tym także bohaterowie Bajki. Podczas zajęć przybliżą oni cechy charakterystyczne regionu i dóbr na nim występujących. W każdy poniedziałek, środę i piątek będą odbywały się warsztaty naukowe - „Bliżej Śląska”, podczas których eksperymentując, uczestnicy poznają historię przemysłową i kulturową Śląska. Doświadczą wytwarzania energii, dowiedzą się, jak powstały lampki górnicze, a nawet wywołają dżinna. We wtorki i czwartki będzie można wziąć udział w warsztatach twórczych „Węgiel i jego tajemnice”. Podczas zajęć powstaną unikatowe breloki lub biżuteria z użyciem węgla.

Weekend z Panem Kleksem

W sobotę i niedzielę odwiedzający Bajką sami zdecydują na co mają ochotę. Każde zwiedzanie połączone będzie z warsztatami naukowymi lub twórczymi, które odbywają się naprzemiennie. Dodatkową atrakcją (ostatni weekend lipca i sierpnia) będzie swobodna zabawa bez limitu czasu połączona z warsztatami. Profesor Kleks będzie czynnie uczestniczył w każdym zwiedzaniu i chętnie zrobi zdjęcie pamiątkowe do rodzinnego albumu.

Wakacyjna nowość

„Z kulturą za Pan Kleks” to nowy cykl w Bajce. W każdy czwartek o godz. 18 będzie można spotkać autorów scenariuszy, książek, limeryków i wierszy. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci i dorosłych kochających literaturę dziecięcą. Z kolei w każdy wtorek o godz. 18 dzieciaki wezmą udział w warsztatach rzeźbiarskich, malarskich, rękodzieła, aktorskich i innych. Czas trwania zajęć to 90-120 min. Warsztaty mają charakter darmowy, cykliczny i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Pula biletów jest ograniczona, a dokładny rozkład możecie sprawdzić na stronie Bajki Pana Kleksa

W wakacje Bajka Pana Kleksa w Katowicach (ul. Porcelanowa 23) będzie czynna w tygodniu w godz. 14.30-19 i w weekendy w godz. 10 -19 (ostatnie wejście o godz.16). Warsztaty i zwiedzanie z przewodnikiem są w cenie biletu. Wejściówki możecie zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia