O bezpiecznych wakacjach

piątek 24 czerwca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 25 czerwca 2022 - niedziela 26 czerwca 2022
Gdzie: Katowice
Porozmawiacie z ratownikami górskimi i medycznymi. Podczas akcji Bezpieczne Wakacje odbędą się zajęcia m.in. z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dowiecie się także, jak zorganizować awaryjny biwak czy rozpalić ogień.

Możliwość wcielenia się w ratownika medycznego, ekstremalny przejazd karetką z okularami VR, a może nauka pierwszej pomocy? To tylko kilka atrakcji, które zaplanowano w ramach akcji Bezpieczne Wakacje w 3 Stawach w Katowicach.

Bezpieczne Wakacje

Wakacje to czas zabawy i relaksu, a zbliżające się wydarzenie to świetna okazja, aby dowiedzieć się w jaki sposób je zaplanować, aby były bezpieczne. Na miejscu będzie można nauczyć się udzielać pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED, dowiedzieć się jak prawidłowo skompletować apteczkę czy też przeprowadzić analizę składu ciała, a wszystko pod okiem sztabu specjalistów m.in. ratowników górskich i medycznych. Miłośnicy sportu z kolei będą mogli uzyskać porady z dziedziny outdooru. Specjaliści od survivalowych wypraw i nie tylko, zaprezentują niezbędny sprzęt i wyposażenie do bezpiecznego wypoczynku, a także podpowiedzą, jak zorganizować awaryjny biwak, jak rozpalić ogień i w jaki sposób przygotować się do spędzenia nocy w terenie.

Akcja Bezpieczne Wakacje odbędzie się 25 i 26 czerwca w godz. 11-17 w 3 Stawach w Katowicach (ul. Pułaskiego 60). Wstęp wolny. 

Kategoria: Wydarzenia