Kosmiczne zielone asteroidy i seans z Bolkiem i Lolkiem

środa 29 czerwca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 17 lipca 2022
Gdzie: Katowice
Dzieciaki na dużym ekranie zobaczą bajeczki ze Studia Filmów Rysunkowych. Po seansie wezmą udział w zielonych warsztatach, podczas których stworzą kule nasienne. Dzięki nim powstaną łąki.

Filmowe popołudnie dla dzieci to cykl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. W każdą niedzielę w kinie Kosmos odbywają się pokazy zestawów bajek krótkometrażowych dla dzieci od 3. roku życia. Są to animacje ze Studia Filmów Rysunkowych.

Zielone kino, zielone warsztaty

17 lipca na dużym ekranie będzie można zobaczyć: „Bolek i Lolek wśród górników - Zielona hałda”, „Reksio – Reksio sadownik”, „ Reksiowa wiosna”, „Przygody Bolka i Lolka: Mali ogrodnicy”. Po seansie odbędą się warsztaty. Dzieciaki stworzą kule nasienne, tak zwane bomby, które z powodzeniem można wykładać na terenach zielonych. Bomby bez dodatkowej ingerencji człowieka rozwiną się w nano-łąki, czyli łąki w doniczce, które można postawić na parapecie lub balkonie.

Seans odbędzie się 17 lipca o godz. 15 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe: kasa@kosmos.katowice.pl, które przyjmowane są do 16 lipca (do godz. 21). W treści maila należy podać imiona oraz nazwiska opiekuna i dziecka, a także nazwy (Filmowe popołudnie dla dzieci: Zielony aktywizm dla najmłodszych) i termin wydarzenia. Udział w zajęciach jest możliwy jedynie z ważnym biletem na film. Bilety w cenie 8 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia