„Kierunek GZM” i kajakarskie święto

czwartek 30 czerwca 2022
  • fot. mat. prasowe UM Będzin
    fot. mat. prasowe UM Będzin
  • fot. mat. prasowe UM Będzin
    fot. mat. prasowe UM Będzin
Kiedy: 
  • sobota 2 lipca 2022
Gdzie: Będzin
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w ramach święta Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii są bulwary Czarnej Przemszy. Czekają tam na Was: bezpłatne kajaki, laserowe show czy przejażdżka zabytkowym Ikarusem.

2 lipca to pierwsze święto Metropolii Górnośląsko-Zagłebiowskiej. Z tej okazji odbędzie się około 100 wydarzeń w różnych miejscach pod wspólną nazwą „ Kierunek GZM: poznajmy się w Metropolii”. Ciekawe atrakcje przygotowano w Będzinie.

„Kierunek: Będzin”

Na Bulwarach Czarnej Przemszy przez cały dzień będzie można świetnie się bawić. Zajęcia z jogi, zumby, zabawy i dmuchańce dla dzieci czy też letnie kino i muzyka na żywo. Wszystko zwieńczone będzie pierwszym w historii Będzina laserowym show (pobliże hali Będzin Arena) oraz puszczaniem lampionów na rzece Czarnej Przemszy. Przez cały dzień uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej i strefy chillout z leżakami i pufami. Wśród dodatkowych atrakcji, odbędą się wycieczki po mieście zabytkowym Ikarusem. Dla aktywnych przygotowano triathlon z przymrużeniem oka (grę miejską) czyli kajakiem po Przemszy.

Świętowanie odbędzie się 2 lipca od godz. 10 na Bulwarach Czarnej Przemszy w Będzinie. Na wycieczki oraz kajaki obowiązują zapisy pod nr tel. 32 7758301 lub 32 7758302, mailowo: kierunekgzm@um.bedzin.pl. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Dodatkowo, w dniu święta GZM mieszkańcy i goście metropolii będą mogli poruszać się bezpłatną komunikacją miejską. Do bezpłatnych przejazdów będzie uprawniał specjalny bilet, który można pobrać tutaj. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie Metropolii.

Kategoria: Wydarzenia